arcane-sezon-2-teknosafari

Riot Gmes ve Netflix işbirliği ile hazırlanan League of Legends dizisi Arcane, bugün itibari ile sonlandı. Dizinin ilk 9 bölümünün, Piltover ve Zaun hikayesinin sonu olması beklenirken, pek de öyle gözükmedi. Peki Netflix dizisi Arcane 2. sezon ile geri dönecek mi?

Riot Games ve Netflix işbirliği ile yayınlanan Arcane, ilk 9 bölüm ile büyük bir ilgi toplamayı başardı. Animasyon dizi, League of Legends evreninde geçiyor ve Piltover ile Zaun şehirlerinin geçmişini anlatıyor.

Arcane ilk sezon ile League of Legends içerisinde de yer alan Vander (Warwick), Jinx, Vi (Violet), Caitlyn, Jayce, Viktor, Heimerdinger ve Singed karakterlerini gördük. Genel olarak ise Piltover ve Zaun arasındaki farklılıkların yanında, nasıl birbirlerinden bu kadar ayrı kaldığı konusunda detaylar paylaşıldı.

Dizi çıkmadan önce paylaşılan bilgilere göre Arcane, farklı farklı sezonlarda farklı bölgeleri konu alacaktı. Ancak Jinx ve Vi arasındaki duygusal çıkmazı gözler önüne seren ilk 9 bölüm, hikayenin pek de sonlanmış gibi olmadığını gösteriyor. Bu sebeple izleyiciler ve League of Legends evrenine aşina olan herkes, Piltover ve Zaun arasındaki mücadelenin devamının çıkıp çıkmayacağını merak ediyor.

Arcane 2. sezon ne zaman çıkacak?

arcane-jinx-powder-teknosafari

Bu içerik henüz yazılırken, Riot Games herhangi bir 2. sezon duyurusunu resmi olarak yapmadı. Ancak sızdırılan bilgilere bakıldığında Riot Games, Arcane için olan ilgiden gayet mutlu gözüküyor. Zira Arcane ile birlikte League of Legends oynanma oranı da artış gösterdi.

Daha önce bahsedildiği üzere Arcane, 10 yıllık bir geçmişe sahip League of Legends evrenini temel alıyor. Oyun içerisinde 150’den fazla şampiyon yer alırken, Piltover ve Zaun hikayesi içerisinde 15’ten az şampiyonu gördük. Üstelik tüm bu şampiyonların oyundaki hallerine nasıl geldiği henüz tam olarak çözümlenmiş denemez.

Bununla birlikte Arcane, IMDb üzerinde 9.4/10 gibi yüksek bir puanlamaya sahip. 31 bin kişinin üzerinde oylama ile böyle yüksek bir puan almak, büyük bir başarı olarak görülebilir.

Özetle bahsetmek gerekirse, Arcane 2. sezon çıkacak denilebilir. Ancak bu sezonuna ne zaman karşımıza çıkacağını kestirmek imkansız. Riot Games bir paylaşımda bulunana kadar Arcane 2. sezon çıkış tarihi konusunda fikir yürütmek mümkün değil gibi gözüküyor.

Arcane 2. sezon konusu ne olacak?

arcane-sezon-2-konusu-teknosafari

Arcane için yayınlanan ilk 9 bölümde, League of Legends evreninin yalnızca çok küçük bir parçasını gördük. İlk sezonda Jinx ve Vi kardeşlerin yollarının nasıl birbirinden ayrıldığına şahit olsak da, ilerleyen sezonlarda bambaşka dünya ve zamanlara geçiş yapmamız muhtemel gözüküyor.

Riot Games, Arcane için gelecek sezonlar hakkında herhangi bir bilgi vermiş değil. Ancak ilk sezonun başarısı göz önüne alındığında, önümüzdeki 1 aylık süreçte yeni bilgilerin paylaşılabileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:

Martı, Elektrikli Araç Hizmeti Başlatabilir

Microsoft Edge, Verimlilik Modu ile Daha Az Bellek ve CPU Kullanacak

iPhone 14 Serisi USB-C Bağlantısı ile Gelebilir

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz