metaverse-dijital-pazarlama-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sanal dünya ve gerçek dünyanın bir araya geldiği Metaverse evrenleri, neredeyse tüm sektörleri kapsayacak boyuta ulaşmış durumda. Bununla birlikte Metaverse evrenleri ile dijital pazarlama bütçelerinin 3 kat artacağı belirtiliyor.

İlk olarak Mark Zuckerberg tarafından ciddi bir şekilde ele alınan Metaverse, kavramı, ardından Facebook çatı şirketinin de adını Meta olarak değiştirmesi ile çok daha sık duyduğumuz bir kavram haline geldi. Bunula birlikte bazı ülkelerin Metaverse evrenleri içerisinde büyükelçilik kuracağına dair paylaştığı bilgiler, bu kavramın çok daha fazla duyulacağına işaret ediyor.

metaverse-dijital-market

Metaverse evrenleri ile birlikte tüm dijital dinamikler değişiyor. Metaverse evrenleri ile dijital pazarlama bütçelerinin 3 kat artış göstereceği düşünülüyor. Konu hakkında konuşan Dijital Pazarlama Okulu Kurucusu Yasin Kaplan, “Araştırmalara göre 2023’te artırılmış gerçeklik pazarı 18 milyar doları aşacak ve dünya nüfusunun yüzde 25’i artırılmış gerçeklik kullanıcısı olacak. Bu yüzden şirketler dijital dünyanın getirdiği mecburiyetlere hızlıca adapte olmalı. Metaverse evreni dijital pazarlamada da seçenekleri artıracak ve gerçek dünyanın billboardları dijital mecralarda asılacak. Büyümenin anahtarı olan dijital pazarlamaya yatırımlar önem kazanacak ve dijitale yatırım yapmayan şirketler zamanla kaybolacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Adının anılması ile birlikte tüm dünyada dinamikleri değiştirmeye başlayan Metaverse evrenleri, züccaciyeciden modaya, dekorasyondan eğitime kadar birçok sektörden markaları hareketlendirmeye başladı. Metaverse evrenleri ile birlikte sanal biboard pazarı da önem kazanacak.

İlginizi Çekebilir:

Netflix Dizisi Arcane için 2. Sezon Olacak mı?

Martı, Elektrikli Araç Hizmeti Başlatabilir

Microsoft Edge, Verimlilik Modu ile Daha Az Bellek ve CPU Kullanacak

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz