Okuma Süresi
1 dakika

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir görsel, Samsung’un iki ekranlı yeni bir telefon için patent aldığını gözler önüne serdi. İşte o çift ekranlı tasarım!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, ürünlerini dünyanın her yerine ulaştırıyor ve bu ürünler teknoloji düşkünleri tarafından sevilerek kullanılıyor. Yenilikçi bakış açısı sayesinde her daim fonksiyonel ürünler sunmayı başaran Samsung, şimdi de hem ön hem de arka kısmına ekran yerleştirmeyi düşündüğü telefon ile kullanıcıları heyecanlandırıyor.

Samsung’un WIPO olarak bilinen World Intellectual Property Office’e onaylattırdığı yeni bir patenti ortaya çıktı. Ekranlar konusunda enteresan yaklaşımlar izleyen Samsung’un yeni patentinde çift ekranlı bir telefon yer aldı.

Telefon Arka Panelinde de Bir Ekranla Geliyor!

Samsung tarafından sunulan patent başvurusunda, üretilen cihazın arka panelinde bir kameranın daha yer alacağı görülüyor. Bu ekranın her zaman açık olacağı ve belirli bilgileri göstereceği tahmin ediliyor. Görsellere bakılırsa; ekran telefonun arkasının sol üst köşesinde yer alıyor ve üçlü kamera kurulumu için muhafaza ile birlikte arka panelin yaklaşık %60’ını kaplıyor.

Söz konusu patentin, geçtiğimiz Ocak ayında dosyalandığı biliniyor. Bu durumda, herhangi bir patent başvurusunda olduğu gibi, başvuruda bahsedilen yeniliklerin asla gün ışığına çıkmama olasılığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ancak Samsung, akıllı telefondan tablete geçiş hayalini alıp Galaxy Z Fold’a dönüştürdüğü için son birkaç yılda katlanabilir telefonların lider tedarikçisi haline geldi, dolayısıyla bu patenti de yenilikçi bakış açısının bir parçası olarak hayata geçirebileceği tahmin ediliyor.

Bazı mecralarda, biri ön biri arka panelde olmak üzere iki ekranla piyasaya sürülecek olan bu telefonun Galaxy A serisinde çıkacağı belirtiliyor. Ancak bu konuyla ilgili olarak Samsung’dan henüz bir açıklama gelmediği için, bilgiler yalnızca tahminler olarak kalıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz