Google, Duo ve Meet uygulamalarını birleştirmek için çalışmaya devam ederken, Meet uygulamasına bas konuş özelliğini de getiriyor. İşte Detaylar!

Online toplantı araçları, son 3 yıldır öncekine göre çok daha fazla önem taşıyor. Pandemi süreci ile birlikte gelen kapanmalar ve karantina uygulamaları sebebiyle, işler çoğunlukla internet ortamında yürütülüyor, toplantılar, online uygulamalar üzerinden gerçekleştiriliyor. Hal böyle olunca, Google Meet en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini alıyor.

Online toplantı uygulamalarının önemi arttıkça, uygulamaların geliştirilmesi konusundaki ihtiyaçlar da artıyor. Bu nedenle tüm online toplantı uygulamaları belirli aralıklarla yeni özellikler geliştiriyor. O özelliklerin biri de Google Meet’ten geliyor.

Google Meet’e Bas Konuş Özelliği Geliyor!

Teknoloji devi Google, Meet ve Duo uygulamalarını birleştirmek için oldukça karmaşık bir süreçten geçiyor. Bu süreç markanın yenilik isteğini artırmış olmalı ki; Zoom ve Discord gibi uygulamalarda kullanılan Bas Konuş özelliği şimdi de Google Meet’e ekleniyor.

Online toplantılar sırasında seslerin karışması sebebiyle, konuşmacı dışındaki herkes mikrofonunu kapalı tutmak ve konuşacağı zaman açmak zorunda kalıyor. Bu durumu yoluna koyacak özellik ise Bas Konuş olarak görülüyor. Bu sayede her konuşma sırasında mikrofonu açıp konuşma bittikten sonra kapatma zorunluluğu ve bu zorunluluğun beraberinde getirebileceği kaza riskleri ortadan kalkmış oluyor.

Bas Konuş Özelliği Google Meet’e Ne Zaman Gelecek?

Google gibi beğenilen her özelliği bir şekilde kendi platformlarına kopyalayabilen bir firmanın, bas-konuş gibi temel bir özelliği şimdiye kadar Meet’e getirmemiş olması, uygulama kullanıcılarını şaşırtıyor. Akıllı telefonlardan önce konferans aramalarında bile kullanılabilen bu özellik pek çok toplantı uygulamasında yer alıyor. Toplantıları kolaylaştırması beklenen, Google Meet’in yeni özelliği bas konuş, 9 Eylül’de tüm Workspace kullanıcılarına da sunulacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz