tencent-back-4-blood-turtle-rock-studios-teknosafari

Left 4 Dead oyunlarının geliştiricisi Turtle Rock Studios, geçtiğimiz dönemde Back 4 Blood ile karşımıza çıkmıştı. Oyun ilgi çekmeye devam ederken Tencent, Back 4 Blood geliştiricisi Turtle Rock Studios şirketini satın aldı.

Zombi oyunu dendiğinde akla gelen ilk oyunlardan olan Left 4 Dead, ilk kez 2008 yılında piyasaya sürülmüştü. Oyunun geliştirici ekibi, Left 4 Dead’in ruhani devamı olarak Back 4 Blood oyunu ile tekrardan karşımıza çıktı. Görünüşe bakılırsa oyunun neredeyse problemsiz ve güzel bir çıkış süreci yaşaması, Tencent’in de ilgisini çekmiş.

Tencent, dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olarak görülüyor. Zira şirket, Riot Games’in sahibi ve Epic Games içerisinde de %40 hisseye sahip. Sahip olduğu birçok farklı oyun geliştirici firma da yer alıyor.

back-4-blood-dlss-min

Bununla birlikte Tencent, Back 4 Blood geliştiricisi Turtle Rock Studios’u satın aldı. Geliştirici stüdyo, California içerisinde, daha önce olduğu gibi bağımsız bir şekilde oyun geliştirmeye devam edecek. Ayrıca şirket, Back 4 Blood oyununun bir seri olmasını istediklerini ve gelecek bu oyun için çalışmaya devam edeceklerini de açıkladı.

Tencent’in satın alması ile Turtle Rock Studios, özgür bir şekilde oyun geliştirmeye devam edecek. Artı olarak ise şirket, maddi kaynaklarını Tencent gibi büyük bir şirket tarafından sağlayabilecek. Bu sayede geliştirici ekip, AAA oyun geliştirme imkanına da sahip olacak.

İlginizi Çekebilir: 

PlayStation ve Xbox konsol fiyatları zamlandı

Spider-Man: No Way Home gişe rekorları kırıyor

Honor 30X ve Play 30 Plus tanıtıldı: İşte özellikleri

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz