samsung-hdr-10-plus-gaming-teknosafari

Samsung, yeni ekranlarında düşük gecikme oranı, VRR (Değişken Yenileme Hızı) ve 120 Hz üzeri HDR oyun deneyimi sağlayan HDR10+ Gaming desteği sunuyor.

Samsung Electronics, oyun tutkunlarına sürükleyici ve ultra hızlı HDR oyun deneyimi sunmak amacıyla bazı 2022 model 4K ve 8K TV’lerinde ve oyun monitörlerinde yeni HDR10+ GAMING standardının destekleneceğini açıkladı. HRD oyun teknolojisi, Nvidia GPU modelleri tarafından desteklenen 4K ve 8K oyunlar ile birlikte CES 2022 etkinliğinde duyurulacak.

HDR10+ Technologies LLC tarafından geliştirilen yeni standart, oyun geliştiricilerinin tutarlı bir HDR oyun deneyimi sunabilmesi için ihtiyaç duyabilecekleri tüm araçları sağlıyor. Samsung’un 2022 TV ve oyun monitörü serisi de bu HDR10+ Gaming standardını destekleyecek. Bu sayede oyun severler, çok daha üst düzey oyun deneyimine sahip olabilecek.

samsung-hdr-monitor-teknosafari

Birçok oyun şirket, yakında düzenlenecek olan CES 2022 etkinliğinde HDR10+ Gaming destekli oyunlarını sergileyecek.

Samsung Electronics Başkan Yardımcı ve Görsel Ekran Birimi Ar-Ge Ekibi Başkanı Seokwoo Yong, konu hakkında “Yeni HDR10+ GAMING standardı, Samsung’un Q70 TV Serisi ve üzeri cihazlarının yanı sıra 2022 Neo QLED Serisi ve oyun monitörlerinde desteklenecek. Bu sayede kullanıcılarımıza üstün görsellik ve daha zengin ve gerçeğe yakın görüntülerle oyunun kurallarını yeniden belirleyen bir oyun deneyimi sumaktan gurur duyuyoruz. Teknoloji yeni özellikler ve donanımlar ile gelişmeye devam ederken, Samsung olarak biz de kullanıcıların görüntüleme deneyimlerine yatırımlarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

HBO Max yakında Türkiye ‘de yayınlanacak

Boeing ve Airbus, 5G teknolojisinin ertelenmesini istiyor 

2021 yılında en çok ziyaret edilen web siteleri açıklandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz