bogazici-bilisim-odulleri-en-iyi-yerli-mobil-uygulama-teknosafari

9. Boğaziçi Bilişim Ödülleri kapsamında “En İyi Yerli Mobil Uygulama” seçilen uygulama Help Steps oldu. Adımları bağışa dönüştüren uygulama, 2 yılda 1.4 milyon kullanıcıya ulaştı.

Sağlık ve bağışı bir telefon uygulamasında birleştiren Help Steps, Boğaziçi Bilişim Ödülleri kapsamında “En İyi Yerli Mobil Uygulama” ödülüne layık görüldü. Kazananlar, 1 milyondan fazla kişinin ve jürinin oyları ile seçildi.

Ödülün sahibi olan Help Steps’in kurucusu ve CEO’su Gözde Venedik, “Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sağlık ve iyiliği bir araya getirerek bu ödüle sahip olduğumuz için çok mutluyuz” dedi. Help Steps’in sağlıklı toplum hedefine destek olurken kullanıcıların iyilik yapmasına da imkan verdiğini belirterek şöyle konuştu: “Kuruluşumuzdan bu yana geçen 2 yılda 1.4 milyon kullanıcıya ulaştık. Kullanıcılar 175 milyar adım atarak ihtiyaç sahiplerine bağışladı. Yeni yıl itibariyle dünyaya açılarak 50 milyon kullanıcı hedefimize odaklanacağız. Herkese destekleri için teşekkür ediyor ve birlikte iyiliğe yürümeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

help-steps-teknosafari

Help Steps uygulamasını indiren kullanıcılar, telefon ceplerindeyken günlük yürüyüşlerine, koşularına ya da bisiklet yolculuklarına devam ediyor. Bu adımlar, aynı zamanda bir adımsayar olan Help Steps’in içerisinde birikiyor. Arından kullanıcılar, gece saat 24:00 olmadan uygulamaya girip “Adımlarımı HS’ye çevir” butonuna basıyor. Kısa bir reklamdan sonra adımlar HS puanına dönüşüyor. Bu puanlar ise kullanıcının seçtiği yardım kuruluşlarına bağışlanıyor.

Ahbap, Kızılay, Tema, Unicef, Türk Eğitim Vakfı, UCİM, SMA-DER, HAÇİKO gibi 28 STK’nın, spor kulüpleri ve bireysel yararlanıcıların bulunduğu Help Steps platformunda şimdiye kadar 175 milyar adım bağışlandı.

İlginizi Çekebilir:

HBO Max yakında Türkiye ‘de yayınlanacak

Boeing ve Airbus, 5G teknolojisinin ertelenmesini istiyor 

2021 yılında en çok ziyaret edilen web siteleri açıklandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz