teknoloji-trendyol

2021 yılında Avrupa’nın en büyük 20 teknoloji yatırımının açıklandığı listede Türkiye’den yer alan tek şirket Trendyol oldu. Trendyol, İngiltere, Almanya, Fransa’daki önemli teknoloji girişimlerinin önüne geçerek listeye üçüncü sıradan girdi.

2021 yılındaki Avrupa’nın en büyük 20 yatırımı açıklandı. Trendyol, İngiltere, Almanya, Fransa’dan önemli teknoloji girişimlerinin önüne geçerek listeye üçüncü sıradan girdi. Listede yer alan tek Türk şirketi, son dönemde büyük uluslararası yatırımı ile Trendyol oldu.

Trendyol, yurt içi ve yurt dışı hizmetlerini genişletmeye devam ediyor. Türk ürünlerinin ihracatını artıracak lojistik ve teknoloji altyapı çalışmalarını devam ettiren şirket, Türkiye’deki esnaf ve KOBİ’leri yurt dışındaki müşteriler ile buluşturuyor.

trendyol-kasim-teknosafari

Türkiye’nin ilk decacornu olan Trendyol, Türkiye’nin yüksek üretim potansiyelinin ve Türk markalarının yurt dışında bilinirliğini artırmak için çalışıyor. Ayrıca şirket, Türkiye’de üretilen ürünleri doğrudan yurt dışındaki müşterilere ulaştırıyor. Platform üzerinden yürütülen operasyonlar için kargo dağıtımı, paketleme, müşteri hizmetleri gibi farklı sektörlerde ekonomiye doğrudan ve dolaylı olarak 1,1 milyon kişilik istihdam katkısı sağlayan Trendyol’un hedefinde 2023’te bu rakamı 2,4 milyon kişiye çıkarmak da bulunuyor.

Sipariş sayısı ile Trendyol, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki (EMEA) en büyük 5 e-ticaret şirketi arasında yer alıyor. Şirketin gelecek hedeflerinde ise EMEA’da liderlik bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:

HBO Max yakında Türkiye ‘de yayınlanacak

Boeing ve Airbus, 5G teknolojisinin ertelenmesini istiyor 

2021 yılında en çok ziyaret edilen web siteleri açıklandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz