Okuma Süresi
1 dakika

Galaxy S11’in tasarımının sızdırılmasının ardından cihazın teknik ve donanım detayları da gelmeye başladı. Güvenilir birçok kaynağın aktardığına göre Galaxy S11, 108 megapiksel ana kamerayla satışa çıkacak.

Ice Universe’in Twitter hesabından paylaşılan kamera özellikleri, Samsung Galaxy S11’in uzun ve birçok farklı kamera sensörü barındıran bir donanımla geleceği yönünde. Ice Universe geçtiğimiz zamanlarda isabetli sızıntılarıyla biliniyor.

Sızdırılan raporlara göre cihazın kamera sensörü ISOCELL Bright HMX‘e göre daha maliyetli ve daha kaliteli bir sensör olacak. Galaxy S11’de 108 Megapiksel ISOCELL Bright HMX sensör kullanılacak ancak edinilen bilgilere göre Galaxy S11 Plus’ın 108 Megapiksellik kamera sensörü daha farklı olacak.

Samsung Galaxy S11 Plus’ın render görüntülerinin yanlış olduğu yine Ice Universe tarafından belirtilmişti. Ancak firmanın bugün attığı tweette kamera özelliklerinin doğru olduğu aktarıldı.

Bloomberg’ten ise Galaxy S11 hakkında başka bir iddia geldi. İddialara göre, cihaz 108 Megapiksel ana lensle ve bunlara ek olarak diğer üç arka lensle gelecek. Bu lenslerden biri, söylenilene göre 5x optik zumla gelecek ve bunlardan biri ultra geniş açılı olacak. Cihazın fiyatı hakkında ise herhangi bir bilgi şu an için bulunmuyor.