Okuma Süresi
1 dakika

Merakla beklenen Wonder Woman 1984’ün ilk fragmanı yayınlandı. Yönetmen koltuğunda Patty Jenkins’in oturduğu DC evrenin beğenilen filmlerinden olan Wonder Woman 1984, 5 Haziran 2020’de seyircilerle buluşacak.

DC Comics tarafından yaratılan çizgiroman kahramanı Wonder Woman karakteri, yeni nesile başarılı bir şekilde sevdirilmişti. Eleştirmenlerden ve izleyicilerden aldığı olumlu yorumlarla adından sıkça söz ettiren filmin hikayesi özellikle de karakterin bir kadın olması sebebiyle akıllarda yer etmişti.

DC evreni; Wonder Woman’la geçtiğimiz sene gişede yakaladığı başarı sayesinde, serinin devam filmi olarak nitelendirilen Wonder Woman 1984 için çalışmalara başlamıştı. Yönetmen koltuğunda tekrar Patty Jenkins’i göreceğimiz filmin senaryosunu ise Jenkins ile birlikte Godzilla’nın senaristi Dave Callaham, aynı zamanda The Flash ve Titan dizilerinin yaratıcısı arasında yer alan Geoff Johns kaleme alıyor.

5 Haziran 2020’de vizyona girecek olan Wonder Woman 1984’ün oyuncu kadrosunda ise kötü karakter Cheetah’a hayat veren Kristen Wiig ile Game of Thrones dizisindeki Oberyn Martell rolüyle ismini duyurmuş olan Pedro Pascal yer alacak.

Wonder Woman 1984, DC filmleri için devamlılık niteliği taşımayacak. Evrenden bağımsız olarak hareket edileceği düşünülen filmde, seyirciler Wonder Woman’ın geçmişine doğru uzanan bir yolculuk izleyecek. Wonder Woman’ın yeni düşmanlar edineceği film, 2020’nin Haziran ayında vizyona girecek.