Teslasuit’in yeni VR eldivenleri sanal nesneleri hissetmenizi ve nabzınızı takip etmenize olanak sağlıyor. Tüm vücuda, dokunarak hissiyat kıyafeti olarak bilinen Teslasuit, bizlere kullanıcıların sanal dokuları hissetmelerine ve biyometrik veriler toplamasına olanak tanıyan bir eldiven sunuyor.

Sanal gerçeklik teknolojilerinde her gün yeni teknolojiler kaşımıza çıkıyor. Sanal dünyada hissedilenleri vücudun tamamına aktarma hedefiyle yola çıkan Teslasuit, bu alanda yeni bir ürün tanıttı. Şirketin eldiven şeklindeki Teslasuit Glove isimli yeni ürünü, takan kişinin el hareketlerini tespit ederek geri dönüş sağlayabiliyor. Tüm vücudu kaplayacak sanal gerçeklik kıyafeti geliştiren Teslasuit tarafından tanıtılan Teslasuit eldiven, CES 2020’de görücüye çıkacak ve 2020’nin ikinci yarısında ise üretilmeye başlanacak.

Teslasuit gibi, Teslasuit Eldiveni eğitim, tıbbi rehabilitasyon ve diğer profesyonel uygulamalar için tasarlandı. Nesnelere dokunma ve tutma izlenimi yaratmak, kullanıcıların ellerinin hareketini yakalamak, nabız ve diğer biyometrik bilgileri kaydetmek için birkaç farklı teknolojiyi birleştiriyor. Sanal gerçeklik için neredeyse tüm vücuda hareket yakalama veya dokunsal geri bildirim sunmak için eldivenler Wi-Fi üzerinden bağlantı sağlıyor.

Oyun ve eğlence tarafı olacak mı?

İçerik oluşturucular görünüşe göre oyun ve eğlence olanaklarını göz ardı etmiyorlar, ancak yaklaşık 5.000 ABD Doları değerinde olan bu eldiveni başlarda bir ev aksesuarı olarak sunabilecekler. Eldiven şu ana kadar astronot eğitimi, acil durum tahliye tatbikatı ve diğer simülasyon senaryolarında test edildi.