iPad Pro 2020 serisi birkaç ay sonra resmiyet kazanmasını bekleniyor ancak tablet hakkında yeni dedikodular da gelmeye devam ediyor. Dün sızan üç boyutlu çizimler gelecek nesil iPad Pro’ların neye benzeyeceğine dair önemli ipuçları taşıyor. Yeni nesil iPad Pro 2020 serisinde de tıpkı iPhone 11 serisinde olduğu gibi 3 adet arka kamera olacağı iddia ediliyor. Bu yeni özellik gerçek olursa cihazın fotoğraf kalitesi üst seviyeye çıkacak

İnternette ve sosyal medyada rastlanan çeşitli bilgilere göre hazırlanan çizimlerde iki farklı boyutta iPad Pro tabletleri görünüyor. Her ikisinin de arkasında üç lensli kamera bulunuyor. Aynı zamanda büyük bir LED flaşı da görünüyor. Kamera sistemi iPhone’unkinden farksız görünüyor ve aynı işlevleri sunabileceği izlenimi yaratıyor. Sızıntılar OnLeaks olarak da bilinen, fenomen sızıntı kaynağı olan Steve H. Mcfly tarafından veriliyor. Daha önce de birçok önemli bilgiyi paylaşan Mcfly tarafından paylaşılan bu bilgilerin doğru olabileceği düşünülüyor.

Dün  YouTube’da iGeeksBlog kanalında yayınlanan video 2020 iPad Pro’nun görünüşüne dair fikirler veriyor. Görüntülerin şu anda piyasadaki en üst sınıf iPad ürünlerine benzerlikleri ve kameranın iPhone 11 Pro ile olan benzerliği dikkat çekiyor. Ayrıca çizimlerin birinde alüminyum arka yüzey, diğerinde ise cam arka yüzey görünüyor.

Sızan bilgilere göre, iPad Pro 2020 tabletlerinde 12.9 inç ve 11 inç ekranlı versiyonları olacak. Küçük tabletin boyutlarının 248 x 178.6 x 5.9 mm olacağı belirtiliyor. Kamera çıkıntısı nedeniyle 1.9 milimetreyi de kalınlığa ekleyebiliriz.

Videoda iPad Pro 2020’nin cam ve alüminyum kasalarını görünüyor. Belli bir uzaklıktan bakılınca ikisi de aynı olarak gözükse de farkın işlevsellik ve dayanıklılıkta ortaya çıkacağı düşünülüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=yKeksmOzEpo

Apple’ın tablet yolculuğu: iPad’in adı iSlate mi olacaktı?