Elon Musk’ın kurduğu elektrikli otomobil firması TeslaBrand Finance’ın açıkladığı verilere göre dünyanın en hızlı büyüyen markası oldu. 

Elon Musk’ın kurucusu olduğu Tesla şirketi dünyanın en hızlı büyüyen markası oldu. Londra merkezli Brand Finance’ın açıkladığı verilere göre geçen yılın en değerli markaları açıklandı. Analiz şirketi Brand Finance’ın verileri derlediği 5000’den fazla marka arasında 117 basamak birden yükselen Tesla 147. sıraya yerleşti ve bu sayede ‘dünyanın en hızlı büyüyen markası’ seçilmiş oldu. 

Brand Finance yöneticilerinden biri olan Alex Haigh, son dönemde yaşanan ve dünya siyasetini belirleyen olayların otomotiv sektörüne zarar verdiğini ama Tesla markasının büyümeyi durdurmadığını söyledi. Elektrikli araçların fazlaca dikkat çektiği son dönemde Tesla’nın bu yöneliminin poster yüzü olduğunu ve inanılmaz bir büyüme hızına sahip olduğunu söyledi. Ayrıca Haigh, bu büyüme oranına başka hiçbir markada rastlamadıklarını belirtti. Bu yüzden de Tesla ‘dünyanın en hızlı büyüyen markası’ oldu. 

tesla ile ilgili görsel sonucu

2019 ve 2020 yılları arasında yüzde 64’lük bir büyüme gösteren Tesla markası sadece finansal anlamda değer kazanmadı. Aynı zamanda TeslaInstagram’da da yüzde 58’lik bir büyüme oranına ulaştı ve bu alanda ilk sıraya yerleşti. Tesla’nın şu an piyasa değeri 100 milyar dolara ulaşmış durumda.  

Dünyanın en değerli markaları açıklandı

Tesla Y’nin ilk görüntüleri paylaşıldı