Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaHaberApple, Dünyanın En Değerli Halka Açık Şirketi Oldu 

Apple, Dünyanın En Değerli Halka Açık Şirketi Oldu 

Apple, Suudi Arabistan hükumetinin sahibi olduğu petrol şirketi Saudi Aramco’yu geride bırakarak dünyanın en değerli halka açık şirketi oldu. Teknoloji devinin piyasa değeri, 31 Temmuz günü 1.84 trilyon doları gördü.  

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Suudi Arabistan hükumetinin sahibi olduğu petrol şirketi Saudi Aramco’yu geride bırakarak dünyanın en değerli halka açık şirketi oldu. Markanın piyasa değeri, 31 Temmuz Cuma günü borsanın kapanmasıyla beraber 1.84 trilyon doları gördü. Saudi Aramco’nun piyasa değeri ise 1.76 trilyon dolar seviyesinde kaldı. Mart ayının sonundan bu yana istikrarlı bir yükseliş gösteren Apple’ın hisse senedi değeri, şirketin yeni bir rekora imza atan üçüncü çeyrek gelirlerini takiben Cuma günü 425,04 dolar seviyesinde kapadı.  

Öte yandan; teknoloji devinin üçüncü çeyrekteki toplam gelirinin, 59.7 milyar dolar olduğu ifade edildi. Söz konusu rakamın, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11’lik bir artışa tekabül ettiği belirtildi. Yaşanan artışın, COVID-19‘a bağlı yapılan sıkı karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları sonrası yükselen Mac ve iPad satışlarıyla ilgili olabileceği tahmin edildi.  

Amazon, pandemi sürecinde toplam kar oranını ikiye katladı

Amazon Pandemi Toplam Kar

Amazon, Facebook ve Google da benzer şekilde, kısa bir süre önce üçüncü çeyrek kazançlarını açıkladı. Aktarılan detaylara göre Amazonpandemi süreci boyunca toplam kar oranını ikiye katladı. Facebook, günlük kullanıcı sayısını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artırarak 1.79 milyar kişiye çıkardı. Bununla birlikte; Apple, Amazon, Facebook ve Google’ın toplam kar oranının, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde 28.6 milyar dolar olduğu ifade edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Forbes Dünyanın En Değerli 100 Markasını Açıkladı: Zirvede Yine Apple Var

Apple, iPhone 11 Modellerinin Üretim Faaliyetlerini Hindistan’a Taşıdı

Apple, iPhone 12’deki Face ID’ye ‘Damar Tanıma’ Özelliği Getirebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR