Çin’in Wuhan kentinde başlayan Corona virüs yüzünden dünyanın en büyük mobil teknoloji kongresi MWC 2020’ye katılmayacak olan birçok şirket sonrasında siber güvenlik şirketleri McAfee’de, Mobil Dünya Kongresine katılmayacağını açıkladı.   

Son günlerde gündemi meşgul eden ana konulardan biri olan Corona virüsü sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı1000’i geçmiş durumdayken; her gün başka bir firmalardan MWC 2020’ye katılmayacağına dair haberler geliyor. Mobil Dünya Kongresi 2020’ye LG, ZTEMediaTek, Sony, Intel gibi büyük teknoloji firmalarının katılmama kararından sonra şimdi de siber güvenlik şirketi McAfee bu yıl düzenlenecek MWC 2020’ye katılmayacağını söyledi.  

Çalışanlarının ve paydaşlarının sağlığını tehlikeye atmak istemeyen siber güvenlik şirketi McAfee, MWC 2020’ye katılmaktan ve sergi vermekten vazgeçtiklerini açıkladı. 

Mobil Dünya Kongresi 2020’ye katılmayacak şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor olsa bile Huawei, TCLSamsung gibi markalar MWC 2020’ye katılma planlarında bir değişikliğe gitmediler. Aynı zamanda MWC 2020’nin organizasyonunu üstlenen GSMA şirketi fuarın gerçekleşeceğini ve sağlık güvenliği için ek önlemlerin alındığını söyledi.  

Amazon, Corona virüsü yüzünden MWC 2020’ye katılmayacak

Samsung, yeni amiral gemisi ailesini S20 serisini tanıttı