tiktok-gencolmak-sosyalben-teknosafari

Popüler sosyal medya platformu TikTok, SosyalBen Vakfı işbirliği ile #gençolmak kampanyasını tanıttı. TikTok bu kapsamda, gençliğin dijital refahı için önemli bir adam atarak ilk webinarını gerçekleştirdi.

TikTok, SosyalBen Vakfı ortaklığı ile #gençolmak kampanyasını tanıttı. Gençlerin dijital refahını konu alan webinar düzenlendi. #gençolmak kampanyası, gençler arasında samimi ve destekleyici bir topluluğu hedefliyor.

TikTok, kampanyayı güçlendirme amacı ile, dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukların da kendi yeteneklerini keşfedebilmeleri için SosyalBen Vakfı ile ortaklık gerçekleştirdi. TikTok ve SosyalBen Vakfı, kampanya kapsamında, Türkiye’deki gençlerin dijital platformları bilinçli ve olumlu kullanmaya teşvik ediyor.

Sosyal medya uygulaması TikTok Topluluk Kuralları hakkında da bilgilendirme yapılan webinar etkinliğinde, internetin yaygınlaşması ile artan siber zorbalık da konu oldu.

tiktok-gencolmak-teknosafari

Her iletişim aracında olabileceği gibi incitici içeriklerin varlığının risk oluşturduğunun farkında olduğunu belirten TikTok; bununla mücadele etmek, misafirperver ve destekleyici bir topluluk oluşturmak için bireylerin TikTok deneyimlerini kontrol etmelerine olanak tanıyan çeşitli uygulama ayarlarını tanıttı.

Aile Eşleştirme özelliğinin detaylarının paylaşıldığı webinar ile, çeşitli içerik ve gizlilik ayarlarını etkinleştirmek için ebeveynlerin TikTok hesaplarının çocukların hesapları ile nasıl entegre edilebileceği anlatıldı.

Tamamen çevrimiçi olarak gerçekleştirilen seminerde, TikTok METAP Kamu İlişkileri ve Politikaları Yöneticisi Farah Tukan, kampanyanın detaylarını açıklarken, SosyalBen Vakfı Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Ece Çiftçi de misafir konuşması olarak yer aldı.

İlginizi Çekebilir:

İçerik Üreticileri ve Markaları Bir Araya Getiren TikTok Creator Marketplace Hayata Geçti

TikTok, Kullanıcıların Zihinsel Sağlıklarını Korumak için Yeni Özellikler Ekliyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz