Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Teknoloji sektörünün dev isimlerinden birisi olan Sony, verdiği iş ilanları ile hedeflerini kendi kendine ifşa etti. Şirket tarafından verilen iş ilanları incelendiğinde, firmanın mobil oyun bölümüne ilişkin önemli adımlar atacağına dair tahminler ağırlık kazandı.
Sony’nin son dönemde mobil oyun bölümüne ilişkin bazı stratejik kararlar aldığı tahmin ediliyor. Japon merkezli şirket, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca oyun sektörü ile ilgili bazı önemli adımlar atıyor. Örneğin PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst, geçtiğimiz yıl bu konuyla ilgili önemli bir açıklama yaparak PlayStation oyunlarının mobile gelebileceğini söylemişti. Bunun yanı sıra atılan başka adımlar da söz konusu. İşte detaylar!

Mobil Oyun Sektörüne Yönelik İş İlanları

Dev teknoloji şirketlerinden birisi olan Sony, dijitalde ve birçok inovatif ürünle dünya markası olmaya devam ediyor. Ancak son zamanlarda şirketin mobil oyun bölümüne bir hayli ağılık verdiği de gözlerden kaçmıyor. Öyle ki, şirket bu konuda atılımlar yapabilmek için birçok platforma iş ilanı vermiş durumda. Mobil oyun birimi için gerek Linkedln gerekse diğer platformlarda iş ilanları veren şirket, mobil oyun sektörü için tahmin edilenden daha fazlasını planlıyor gibi görünüyor.

Sony’den Sistematik Adımlar

Öncelikle Sony’nin, mobil oyun sektörüne ilişkin hem orijinal hem de üçüncü taraf geliştiricilerin oyunlarını bünyesine alacağı bilinen bir durum. Diğer yandan şirketin aktif ve pasif olan 17 iş ilanını inceleyen The Verge’e göre, Sony mobil oyun dünyası için oldukça sistematik adımlar atıyor. Bunun için de, işe alımlarda hangi oyunların mobile daha uygun olduğunu ve hangi PlayStation oyununun mobilde popülerleşebileceğini ölçecek ekip kurmaya çalışıyor. Hatta bu ekibin hem Sony’nin kendi firmaları hem de üçüncü taraf geliştirme stüdyoları ile koordine halde olacakları belirtiliyor. Sony’nin bu bağlamda işe aldığı isimlerden bazıları ise; bir dönemler Apple Arcade içeriklerinden sorumlu olan Nicola Sebastiani, dünyanın en büyük mobil oyun şirketlerinden birisi olan Zynga’nın üst düzey yöneticiliğini yapan Olivier Courtemanche, Samsung’un oyun odaklı iş birliklerini gerçekleştiren Justin Kubiak şeklinde sıralanabilir. Tüm bu kadro ile Sony belli ki mobil oyun dünyasında önemli değişimlerle birlikte gelecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz