Perşembe, Ocak 21, 2021
Ana Sayfa Dijital Samsung Private Share Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

Samsung Private Share Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

Teknoloji devi Samsung’un yeni ve güvenli bir dosya paylaşım uygulaması üzerinde çalıştığı bildirildi. Bu güvenli dosya aktarım uygulamasının adı ‘Private Share’ olacak. İşte Samsung Private Share uygulaması hakkında detaylar.

Bluetooth, NFC, Nearby Share ya da e-posta ve bulut sistemi gibi dosya aktarım sistemlerinin yanı sıra Samsung‘un Quick Share gibi uygulamalarıyla gerçekleştirilebilen dosya transfer işlemi için şirket, yeni bir alternatif üzerinde çalışıyor. Private Share adına sahip olan yeni dosya aktarım uygulaması, aktarım aşamasındaki güvenliğin gücünü arttırmak için blockchain altyapısını kullanacak.

Private Share, kullanıcıların dosyalarını özel olarak paylaşmasına olanak sağlayacak ve geçici mesajlaşma özelliğiyle benzer özelliklere sahip olacak. Örneğin dosyayı gönderen kullanıcı, dosyaların karşı taraftaki kullanıcı tarafından görüntülenebilmesin için bir son kullanma tarihi ayarlayabilecek. Paylaşılan dosyalar, son kullanma tarihi sona erdikten sonra alıcı kişiye ait olan aygıttan silinecek.

Samsung Private Share Uygulaması, Dosyanın Üçüncü Kişilerle Paylaşımını Engelleyecek

samsung-private-share-uygulamasi-uzerinde-calisiyor

Private Share aracılığıyla dosya aktarılan alıcıların, söz konusu dosyaları bir başka kaynak ile paylaşması engelleniyor. Uyulama, dosyanın yeniden paylaşım fonksiyonuna izin vermediği gibi ekran görüntüsü alınmasını da engelliyor ve bu şekilde dosyanın alıcı tarafından yedeklenmesini ve paylaşmasını tamamen önlüyor. Alıcı, ancak başka bir cihazdan dosya aktarımının sağlandığı cihazın ekranının fotoğrafını çekerek dosyayı elde edebiliyor.

Private Share, hem göndericilerin hem de alıcıların sahip olması gereken bir aplikasyon olacak. Yani paylaşım için uygulamayı iki tarafında indirmiş olması gerekecek ve böylelikle uygulama, Quick Share ile aynı şekilde çalışacak. Gönderen kişi, alıcı tarafından onaylanarak bir kanal oluşturabilecek ve bu kanal üzerinden dosya paylaşmak üzere bir aktarım isteği gönderebilecek.

Samsung’un yeni uygulaması Private Share, muhtemelen Galaxy S21 ile birlikte tanıtılan yeni özelliklerden biri olarak sunulabilir. Quick Share ve Music Share uygulamalarında olduğu gibi, uygulama hızlı bir süreç içerisinde muhtemelen birçok Samsung modellinde kullanılabilir hale gelecek. Samsung Galaxy S21, Ocak ayında tanıtılacak.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

 

Erkin Can Seyhanhttps://medium.com/erkincanseyhan
25 yaşında müzik ve futbol tutkunu bir gazeteci adayı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR