Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Dijital sesli içerik platformu Spotify, müzikleri yüksek kalitede dinlemek isteyen kullanıcıları için ‘Spotify HiFi’ isimli yeni ‘Premium’ abonelik özelliğini duyurdu. 2017 yılından bu yana beklenen aboneliğin, ekstra bir ücret karşılığında kullanıcılara ‘CD’ kalitesinde kayıpsız müzik dinleme deneyimi yaşatacağı ifade edildi.  

Dijital sesli içerik platformu Spotify, müzikleri yüksek kalitede dinlemek isteyen kullanıcılar için ‘Spofity HiFi’ isimli yeni ‘Premium’ abonelik özelliğini duyurdu. 2017 yılından bu yana beklenen abonelik sisteminin, ekstra bir ücret karşılığında kullanıcılara ‘CD’ kalitesinde kayıpsız ve yüksek kaliteli müzik dinleme deneyimi yaşatacağı ifade edildi. Spotify, yeni abonelik sisteminin tanıtım görsellerinde de “CD kalitesinde kayıpsız müzik” sloganına yer verdi. Birçok cihazı desteklemesi beklenen özelliğin, ‘Spotify Connect’ desteği olan hoparlörlerle daha uyumlu çalışabileceği tahmin edildi. 

Diğer yandan; Spotify, ‘HiFi’ aboneliğinin ‘Premium’ aboneliğe bir eklenti olarak geleceğine ve ‘Premium’ üyelerin, ses kalitelerini dilerlerse bu yılın sonlarına doğru seçili pazarlarda ‘HiFi’ya yükseltebileceklerine işaret etti. ‘HiFi’ müzik deneyimi için Amazon Music kullanıcılarının aylık 15 dolar, Tidal kullanıcılarının ise aylık 20 dolarlık bir ödeme yaptığı da biliniyordu. Spotify’ın da ‘HiFi’ müzik deneyimini benzer bir fiyat aralığından kullanıma sunacağı düşünüldü. Platformun yeni özelliği, kısa bir süre önce sona eren ‘Stream On’ etkinliğinde duyuruldu. Etkinlikte Spotify Kurucusu ve CEO’su Daniel Ek’e; birçok sanatçı, ‘podcast’ yayıncısı ve hikaye anlatıcısı eşlik etti. 

İşte Spotify ‘Stream On’ etkinliği kapsamında yapılan diğer duyurular!

Spotify Stream On Etkinliği

Spotify tarafından düzenlenen Stream On’ etkinliği kapsamında yapılan diğer duyurular ise şu şekilde: 

  • Spotify 85 yeni pazarda: Spotify dünya çapında 85 yeni pazarda ve 36 yeni dilde faaliyete geçiyor. 
  • İçerik oluşturucular için yeni özellikler ve kaynaklar: Sanatçılar için Spotify’dan içerik yaratıcılarına yeni özellikler. 
  • Dünyaca ünlü yeni hikaye anlatıcıları Spotify’a özel yayınlarıyla platformda: Başkan Obama ve Bruce Springsteen’den ‘RenegadesBorn in the USA’, Warner Bros ve DC ile yapılan uzun süreli anlaşmanın bir parçası olan ‘Batman Unburied’, Misha Euceph ev sahipliğinde Higher Ground’dan ‘Tell Them’, ‘I Am’ ve Ava DuVernay’in ilk projesi de dahil olmak üzere çok sayıda yeni ve Spotify’a özel podcast ekleniyor. 
  • Daha kaliteli ses: Belirli pazarlardaki ‘Premium’ kullanıcılar, bu yıl sonlarına doğru ses kalitelerini Spotify ‘HiFi’ya yükseltebilecek. 
  • Geleceğin sesli içeriği bugüne taşınıyor: ‘Anchor’ ve ‘Worldpress’ ile yapılan iş birliklerin yanı sıra, ‘podcast’ yayıncıları için yeni özellikler ve gelir elde etme yolları açıklandı. 
  • Daha güçlü bir kullanıcı ve içerik oluşturucusu deneyimi: Spotify, her kullanıcı için geniş ölçekte gerçekten kişiselleştirilmiş bir deneyim sunma konusunda kararlı olduğuna işaret etti. Her dinleyici için 345 milyondan fazla farklı Spotify deneyiminin söz konusu olduğu belirtildi. 
  • Podcast’ yayıncıları ve reklam-verenler, daha önce hiç olmadığı şekilde bir araya geliyor: Türünün ilk örneğini teşkil eden ‘audio’ reklam pazarı ‘Spotify Audience Network’ kuruldu. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Spotify, Premium Abone Sayısını 155 Milyona; Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını ise 345 Milyona Yükseltti

Spotify Aile için Premium’a Zam Yaptı

Spotify, Kullanıcıların Sesini Dinleyerek Müzik Önerecek

Spotify, Ücretsiz Sesli Kitap Özelliğini Test Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz