Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Son iki ay içerisinde ikinci defa yatırım alan fonbulucu’nun 18 binden fazla üyesi bulunuyor. Ayrıntılar haberimizde

Türkiye’nin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisanslıyla faaliyete geçen ilk paya dayalı kitle fonlama platformu fonbulucu’nun çatı şirketi olan Global Kitle Fonlama Platformu, Maqasid Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi’nin Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan 150 milyon değerleme üzerinden 4,5 milyon TL yatırım aldı.

Fonbulucu, bugüne kadar 18 binden fazla üye, 11 binden fazla yatırımcı 1 milyar TL’ye yakın fonlama talebiyle toplamda 58 milyon TL yatırımın girişimlere ulaşmasına aracılık etti.

20 bin üyeye ulaştı

Konuyla ilgili açıklama yapan fonbulucu Kurucusu ve CEO’su Hakan Yıldız, “fonbulucu platformu olarak henüz bir yılımızı doldurmadan ikinci defa büyük bir yatırım alıyoruz. Geçtiğimiz aylarda, 15 milyon TL yatırım almıştık. Bu defa aldığımız yatırımla beraber 2022 yılı içerisinde 19 milyon 500 bin TL tutarında yatırım almak bizi çok mutlu ediyor. Geçtiğimiz yıl mayıs ayında platformumuzda 300 üye bile yokken şu an yaklaşık 20 bin üyeye ulaştık. Fon talebinde her ay neredeyse yüzde 100 büyüyoruz. Ortalama yatırım ilk başladığımız günden bugüne yüzde 300 artış gösterdi, topladığımız fon ise her ay bir önceki aya göre yüzde 20 ila yüzde 50 arasında artıyor. 50 bin TL sermaye ile kurduğumuz şirketimizin sermayesi bu hafta 25 milyon 500 bin  TL olacak ve hissedarlarımıza yüzde 302 oranında bedelsiz pay dağıtacağız. Sermaye bazında 2 yıl içerisinde 510 kat büyüme göstermek bize gurur veriyor.” ifadelerini kullandı.

Fonbulucu’nun aldığı ilk yatırımın haberini şu bağlantıyı tıklayarak okayabilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz