Sosyal Mesafe Kanepe
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Dünya geneline yayılan COVID-19 salgını sonrası; hayatın her alanına giren sosyal mesafe kuralları, ikili ve üçlü kanepe modellerinin tahtını salladı ve tek kişilik mobilyaların yükselişe geçmesine neden oldu. ‘TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ alarak sağlıklı üretime yönelik bir hamle yapan Kilim Mobilya; kolay temizlenen, kişiye özel ve sağlıklı mobilyaların devrinin başladığını belirtti.  

COVID-19’un yarattığı hijyen tedbirleri, kullanıcıların mobilya tercihlerine de yansıdı. Tüketiciler aylar süren karantina sürecinin ardından; evlerde daha az yer kaplayan, daha ergonomik ve aynı zamanda güvenli üretim belgesine sahip ürünlere yöneldi. Salgın sonrası hayatın her alanına giren sosyal mesafe kuralları, ikili ve üçlü kanepe modellerinin tahtını salladı. Tek kişilik ve minimal mobilyalar ise yükselişe geçti. ‘TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ alarak sağlıklı üretime yönelik adım atan Kilim Mobilya; kolay temizlenen, kişiye özel ve sağlıklı mobilyaların devrinin başladığına işaret etti. Şirket ayrıca; artan taleplerle beraber kolay temizlenen, yüksek ayaklı ve kişiye özel mobilyalara ağırlık verdiklerini de belirtti.  

Kilim Mobilya Genel Müdürü Cihat Şahin; konuya ilişkin açıklamasında, ülkemizi Mart ayından itibaren etkisi altına alan küresel COVID-19 salgını nedeniyle bireylerin evlerine kapandığını ve evlerindeki rahatlığa eskisinden daha fazla önem verdiklerini söyleyerek fonksiyonel mobilyalara olan talebin oldukça arttığına değindi. Şahin ayrıca, salgının etkilerinin sürmesinin beklendiği 2021 yılında ve sonraki birkaç yılda fonksiyonel ve minimal ölçülü mobilyalara talebin artarak devam edeceğinin de altını çizdi. 

Kilim Mobilya, ürün gamını kişisel bir alan oluşturan mobilyalara yönelik taleple birlikte geliştirdi

Kilim Mobilya

Kilim Mobilya Genel Müdürü, konuyla ilgili açıklamasında “Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (COVID-19) salgını, sosyal mesafe, maske ve hijyen gibi tedbirleri gündelik hayatımızda öne çıkarırken, az temasa özen gösterilen bu döneme, kolay temizlenen, tek kişilik mobilyalar damgasını vurdu. Malzeme kalitesi yüksek, kişisel bir alan oluşturan mobilyalara olan taleple birlikte biz de ürün gamımızı bu yönde geliştirdik. Pandemi döneminde önemli maddelerimizden biri de tüketicilerin sağlığı oldu dolayısı ile COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi alarak ve bu alanda da sektörüne öncülük ettik” ifadelerine de yer verdi.

Şahin, daha sonra açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Biz Kilim Mobilya olarak müşterilerimize fonksiyonel, tek kişilik ve çift kişilik, yatak rahatlığı sunan hafif  ürünler sunuyoruz. Bir çok ürünümüze daha rahat ve kolay kullanım imkanı veren S yay uygulamasını entegre ediyoruz. Pandemi ile birlikte evlerin kullanım alanlarını artırabilmek adına müşterilerimizin minimal mobilya taleplerine de cevap vermeye çalıştık. Temizliği zor olan, toz tutan, çok oymalı ya da aşırı detayları olan tasarımlara tercih azaldı. Son derece sade, minimalist mobilyalar ön plana çıktı. Çoklu oturma gruplarında da azalan bir talep söz konusu; etrafı yüksek bloklu ve oturan kişiyi çevresinden izole eden tekli koltuklar yükselişte. Soft grup ürünlerde yüksek ayaklı, temizliği kolay daha minimal ölçülerdeki ürün gamımızı artırdık.”

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Oppo, 4 Yeni Ürün ile ‘IoT’ Ekosistemini Genişlettiğini Açıkladı 

Anker’in Kablosuz Dikey Süpürgesi Tek Şarjla 40 Dk Kullanım Ömrü Sunuyor

Türk Girişim Şirketi Scalar Vision, Türkiye’de Evden Alışverişi 3. Boyuta Getirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz