Facebook Uygulamalar Arası Mesajlaşma

Facebook, Messenger ve Instagram DM’i birleştiren uygulamalar arası mesajlaşma özelliğini Türkiye’de kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu yenilik ile birlikte; tüm Instagram ve Messenger kullanıcılarının, her iki uygulama üzerinden de bulunabilir hale geleceği ifade edildi.  

Facebook, Messenger ve Instagram DM’i birleştiren uygulamalar arası mesajlaşma özelliğini Türkiye’de 27 Ekim itibarıyla kullanıma sunduğunu duyurdu. Sosyal medya devi; Messenger ve Instagram’ı bir araya getiren özelliği, Ağustos ayında test etmeye başlamıştı. Söz konusu yenilikle birlikte; Instagram kullanıcılarının, yeni mesajlaşma özelliklerine erişebilmek için Messenger’a geçme seçeneğine sahip olacağı ifade edildi. Halihazırda Messenger kullanan ya da Instagram ve Messenger’a yeni üye olmuş kişilerin ise ortak mesajlaşma deneyiminden otomatik olarak faydalanabileceği belirtildi. 

Aktarılan diğer detaylara göre; Messenger’daki en iyi özellikleri Instagram’a getirme ve herkesin en iyi mesajlaşma deneyimini yaşamasının sağlayabilme amacıyla yapılan bu yenilik ile birlikte, tüm Instagram ve Messenger kullanıcıları her iki uygulama üzerinden de bulunabilir olacak. Böylelikle Instagram üzerinden gönderilen mesajlar ve görüşmeler, Instagram uygulamasında kalırken Messenger kullanan kişiler, Instagram’daki arkadaşlarına ve aile bireylerine uygulamayı indirmeden mesaj gönderebilecek. Benzer şekilde, Instagram kullanıcıları da Messenger’daki kişilere erişebilecek.  

Messenger uygulamasındaki sohbet renkleri ve temaları, Instagram’da da kullanılabilecek

Messenger Sohbet Temaları

Bununla birlikte; Messenger uygulamasındaki spesifik bir mesaja cevap verebilme, mesaj iletebilme, kişiselleştirilebilir sohbet renkleri ve temaları gibi özellikler de Instagram kullanıcıları tarafından ulaşılabilir hale gelecek. 

Diğer yandan; yaşanan gelişmeler sonrası Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. İnsanların gittikçe artan bir hızla özel alanlarda iletişim kurmayı tercih ettiklerini dile getiren Matraş, açıklamasında “Halihazırda bir milyardan fazla insan aile ve arkadaşlarıyla paylaşım yapmak, vakit geçirmek ve kendilerini ifade etmek için Messenger’ı kullanıyor. Biz de bu sebeple Messenger ve Instagram deneyimlerini birleştirerek Messenger’ın sahip olduğu en güzel özellikleri Instagram’da da erişilebilir kılmak istedik. Bu yeni güncellemeyle birlikte, umuyoruz ki topluluğumuza sevdiklerine ulaşmak için hangi uygulamayı kullanacaklarını düşünmelerine gerek kalmadığı ve bağlantı kurmanın daha da kolaylaştığı bir mesajlaşma deneyimi sunacağız” ifadelerine yer verdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook, Bulut Tabanlı Oyuncu Servisini Test Ediyor

Yargıtay WhatsApp, Facebook ve E-posta Kayıtlarını Delil Niteliğinde Saydı

Dünya Genelinde Aktif Facebook Kullanıcı Sayısı, 2.7 Milyara Ulaştı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz