Spotify ’ın sesli kitap özelliğini test etmeye başladığı ortaya çıktı. İsveç merkezli müzik akış servisi sunan platform ilk olarak 9 klasik eseri dinleyicilerine sunmaya hazırlanıyor. 

Dijitalleşen dünyayla birlikte kitap okumanın pek çok kişiye zor geldiği bir dönem yaşıyoruz. Bu noktada ortaya çıkan pek çok yeni hizmet bulunuyor. E-kitap ya da sesli kitap gibi hizmetlerin artık çok daha fazla kullanıldığı bu dönemde, pek çok büyük şirket de bu yolda yeni adımlar atmaya başladı. Kullanıcıların sesli kitaba yönelmesi ve hayatımızın daha çok içine girmesi şimdi ise Spotify’ı yeni bir özelliği test etmeye yöneltti. 

Popüler müzik akış akış hizmeti sunan Spotify’ın Sesli Kitap denemeleri yapmaya başladığı öğrenildi. Şirket konuyla alakalı henüz resmi bir açıklama yapmasa da Spotify’ın pazartesi gününden bu yana Sesli Kitap denemeleri yapmaya başladığı ortaya çıktı. İsveç merkezli müzik akış servisinin ilk olarak klasik edebiyattan 9 farklı eseri platforma entegre edeceği görüldü. Spotify’ın sesli kitap özelliğinde aynı zamanda ünlü Harvard profesörü Glenda Carpio‘nun kitapların her birini ayrı ayrı tartıştığı yeni bir podcast serisi de yer alacak.

Spotify, Amazon’un sesli kitap platformu Audible’a rakip olabilir

Sesli kitaplara yönelik ilginin artması sebebiyle Spotify, geçen yıl da benzer bir hareket atmış ve Harry Potter at Home isimli bir eserin seslendirmesini kullanıcılarına sunmuştu. Ancak beklediği ilgiyi göremeyen şirket, şimdi ise dünyaca ünlü 9 farklı eseri sesli kitap şeklinde dinleyicilere sunacak. Eğer tıpkı podcast’te olduğu gibi başarılı olursa, Spotify Amazon’un Audible isimli sesli kitap platformuna rakip olabilir.

Spotify Sesli Kitap özelliği ile gelecek eserler: 

  • Mary Shelley,  Frankenstein / Seslendirme: David Dobrik
  • Frederick Douglass, Özgürlük Yolu: Amerikalı Köle / Seslendirme:  Forest Whitaker
  • Kate Chopin, Uyanış / Seslendirme: Hilary Swank
  • Jean Toomer, Cane / Seslendirme: Audra McDonald
  • Charles Dickens, Büyük Umutlar /  Seslendirme: James Langton
  • Nella Larsen, Passing / Seslendirme: Bahni Turpin
  • Stephen Crane, Kanlı Madalya / Seslenirme: Santino Fontana

Spotify’ın yeni Sesli Kitap özelliği hem Premium hem de platformu ücretsiz olarak kullanan herkes için doğrudan sunulacak. Şu an için test aşamasında olduğu bilinen Sesli Kitap özelliği eğer başarılı olursa Spotify, yeni özelliğini kalıcı hale getirebilir. 

İlginizi Çekebilir:

Spotify’da Telefona İndirilen Müzikler Dinlenebilecek

Spotify Günlük ve Haftalık Abonelik Paketleri Sunmaya Başladı

Müzik ya da Podcast Dinlerken İşinize Yarayacak Az Bilinen Spotify Özellikleri – Pratik Yol:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz