Spotify’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İsveç merkezli müzik akış hizmeti sunan Spotify, üzerinde çalıştığı özellik sayesinde kullanıcılarına telefona indirilen müzikleri de çalma imkanı sunacak. 

Çevrim içi müzik ve podcast akışı sunan İsveç merkezli platform Spotify’ın yeni bir özelliği ortaya çıktı. Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’un ortaya çıkardığı yeni özellik pek çok kullanıcıyı sevindirecek. 

Spotify geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı yeni özelliğin Android ekosisteminde görüldüğü aktarılıyor. Spotify’ın Android ekosisteminde açığa çıkan yenilik sayesinde kullanıcıların telefonlarına indirdikleri müzikleri de artık uygulama üzerinden oynatılabilecek. 

Tersine mühendislik uzmanı Wong, keşfettiği yeniliğin detaylarını da resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Özelliğin detaylarına yakından baktığını dile getiren Wong, Spotify’ın artık müzik çalar bir platforma dönüşeceği bilgisini paylaştı. Kullanıcılar bu sayede, Spotify dışında telefonlarına indirdikleri müzikleri de platform üzerinden dinleyebilecek. Şirketin bu sayede daha gelişmiş bir deneyim sunmaya hazırlandığı aktarılıyor. 

Spotify telefona indirilen müzikler ayarlar kısmından değiştirilecek

Spotify’ın Android ekosistemi üzerinde açığa çıkan yeni özellik, “Ayarlar” menüsüne eklenecek. Kullanıcılar, Ayarlar sekmesinden özelliği aktif ettiklerinde ise, telefondaki tüm müzik dosyaları Spotify’a entegre edilecek. Bununla birlikte kullanıcılar müzikleri farklı bir kaynaktan indirmiş olsa bile Spotify üzerinden indirdikleri müzikleri oynatabilecek. Şirket, kullanıcıların telefona indirdikleri müzikler için ayrı bir çalma listesi oluşturacak. 

Spotify’ın telefondaki müzikleri de dinleyebilme imkanı sunan yeni özelliği hakkında ortaya çıkan detaylar şimdilik bunlar. Özelliğin hala bilinmeyen önemli noktaları da bulunuyor. Tahminler söz konusu yeniliğin sadece Spotify Premium kullanıcıları için aktif olacağı düşünülse de bu durumla alakalı yapılan resmi bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca, telefondaki müziklerin diğer cihazlar üzerinden erişilip erişilmeyeceği gibi bazı sorular da akıllara geliyor. Söz konusu özellik ile alakalı gelişmeleri takip edip sizlerle paylaşıyor olacağız.

İlginizi Çekebilir:

İlk 3 Ay Ücretsiz Spotify Premium Geri Döndü

Spotify’da Sanatçılar Öncelikli Şarkı ile Hangi Şarkının Önerileceğini Seçecek

Spotify, Kişisel ‘2020 Yılı Özeti’ Listelerini Yayınladı 

2020’nin Enleri, WhatsApp Kişiye Özel Duvar Kağıdı, Epic Games Ücretsiz Oyunlar – DigiToll #44

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz