Okuma Süresi
1 dakika

Spotify, yeni abonelik paketlerini duyurdu. Şirketin “Spotify Premium Mini” adını verdiği yeni abonelik paketleri şu an için Hindistan’da kullanımda. Kullanıcıların memnun kalması durumunda Spotify, yeni abonelik sistemlerini diğer ülkelerde de kullanıma sunabilir. 

İsveç merkezli müzik akış servisi sunan Spotify, yeni abonelik planlarını duyurdu. Spotify Premium Mini olarak adlandırılan abonelik planı sayesinde kullanıcılar bir günlük ya da bir haftalık bir premium deneyimine sahip oluyor. Oldukça uygun fiyatlı olan bu abonelik planı şu an için Hindistan’da kullanılsa da ilerleyen dönemlerde başka bölgelerde de hizmete sunulacağı düşünülüyor. 

Spotify Premium Mini abonelik planında kullanıcıların sadece 30 müzik indirme imkanı bulunuyor. Normal premium abonelik sisteminde ise 5 cihaza 10.000 şarkı indirilebiliyor.  Premium Mini abonelik planında kullanıcıların 30 şarkı indirebilmesinin yanı sıra ayrıca kullanıcılar premium özelliklerine de yalnızca mobil uygulama üzerinden erişim sağlayabiliyor. Yani kullanıcılar Premium Mini aboneliğinde masaüstü ya da web sürümünü kullanamıyor.

Spotify Premium Mini oldukça cazip tutarlarda sunuluyor

Premium Mini abonelik sistemi için Spotify’ın yaptığı açıklamalarda, yeni abonelik sisteminin fiyatlarının oldukça uygun olacağı aktarılıyor. Mesela, günlük premium abonelik kullanmak isteyen kullanıcılar, 75 kuruş gibi bir ödeme yaparak Premium Spotify deneyimine erişim sağlayabiliyor. Premium Mini’nin haftalık versiyonunu seçen kullanıcıların ise ödemesi gereken tutar yaklaşık 2,50 lira civarında oluyor.

Spotify’ın Premium Mini adıyla andığı yeni abonelik planları kısa süreli premium kullanmak isteyen kullanıcılar için oldukça avantajlı bir durum. Ancak kullanıcılar günde 75 kuruş ödeyerek bir ay boyunca günlük aboneliklerini yenilerse aylık 22,5 lira gibi meblağ ödemek zorunda kalıyorlar. Ancak bu durumda halihazırda 23,99 liraya Spotify Duo aboneliği edinerek Spotify’ın sunduğu tüm premium özelliklerinden iki kişi faydalanabilir. 

Spotify Premium Mini abonelik paketleri için yukarıda belirtilen tutarlar, Hindistan rupisinin Türk lirası çevrilmiş halleri olarak yer alıyor. Yani Spotify’ın yeni abonelik sistemi ülkemize gelirse, fiyatlandırmada değişiklikler yaşanabilir.

İlginizi Çekebilir:

Spotify’da Telefona İndirilen Müzikler Dinlenebilecek

İlk 3 Ay Ücretsiz Spotify Premium Geri Döndü

Spotify, Kişisel ‘2020 Yılı Özeti’ Listelerini Yayınladı 

2020’nin Enleri: En iyi Telefonlar , En İyi Oyunlar, En Çok İzlenen Diziler – DigiToll #45:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz