Samsung, düzenlediği Unpacked etkinliği ile birlikte yeni nesil akıllı saat serisi Galaxy Watch 4 ailesini görücüye çıkardı. Galaxy Watch 4 ailesi, Google işbirliği ile Wear OS işletim sistemi kullanmaya başladı. Bugünse Spotify, Wear OS uygulaması için yayınladığı güncelleme ile akıllı saatlere, çevrimdışı müzik dinleme ve doğrudan müzik indirme imkanı getireceğini duyurdu. 

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, bu senenin dördüncü ‘Unpacked’ etkinliğini düzenledi. Şirket lansmanda katlanabilir ekranlı yeni akıllı telefon modelleri Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3, kablosuz kulaklığı Galaxy Buds 2 ile birlikte yeni nesil akıllı saatleri Galaxy Watch 4 Classic ve Galaxy Watch 4 Active modellerini görücüye çıkardı. Samsung, yeni akıllı saatlerinde artık kendi işletim sistemi Tizen’in yerine Google’ın giyilebilir akıllı ürünler için geliştirmiş olduğu Wear OS’u resmi olarak kullanmaya başladı. Dünkü lansmanın ardından bugün Spotify, Wear OS uygulamasına önemli bir güncelleme getirdi. 

Spotify Wear OS ile müzikler doğrudan ve çevrimdışı dinlenebilecek

Spotify’ın güncellenmiş Wear OS uygulaması artık kullanıcılara akıllı saatlerinde doğrudan müzik dinleme imkanı vermeye başladı. Bunun yanı sıra yeni güncelleme kullanıcılara müzikleri yine doğrudan akıllı cihazlarına yükleme izni de verecek. Böylece akıllı saat kullanıcıları akıllı telefonlarına hatta bir bağlantıya bile ihtiyaç duymadan müzik dinleyebilecek. 

Spotify, Wear OS uygulaması için yayınlayacağı yeni güncellemeyi blog’undan duyurdu. Şirket yeni güncelleme için: “Önümüzdeki haftalarda Spotify kullanıcıları Wear OS çalıştıran akıllı saatleri ile en sevdikleri çalma listelerini, albümleri ve podcast’leri çalabilecekler. Spotify’ı bileğinize takarak koşmak, dans etmek, alışveriş yapmak, yemek pişirmek ve sosyalleşmek için daha özgürsünüz ve aynı anda müziğinizi ve podcast’lerinizi kontrol ediyorsunuz. Ayrıca, en çok istenen özelliklerden birini sunmaktan heyecan duyuyoruz: tüm favori müziklerinizi ve podcast’lerinizi akıllı saatinize indirme yeteneği.” açıklamasında bulundu. 

Spotify, güncellemenin Samsung’un en yeni cihazlarıyla birlikte Fossil, Mobvoi ve Suunto akıllı saatlerine de geleceğini kaydetti. Spotify, “akıllı saatinizin en az Wear OS 2.0 veya daha üstünü çalıştırmasını gerektirdiğini” belirtti. Bu da Wear OS 2.0 veya üzerinde olan tüm akıllı saatler için söz konusu güncellemenin geleceği anlamına geliyor. 

Wear OS saatinizde en son güncellemeye sahip olduğunuzda, kulaklığınızın doğrudan saatinizle eşleştirilmiş olması gerekir. Bu sayede bir telefona ihtiyaç duymadan doğrudan müzik, çalma listeleri ve podcast içerikleri dinleyebilirsiniz. Ayrıca doğrudan saatinize indirilecek içeriği de seçebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra öğelerin yanında yeşil bir ok göreceksiniz. Spotify, yeni sürümün “önümüzdeki haftalarda” yayınlanacağını söyledi ancak net bir tarih vermedi. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Unpacked Etkinliği’nde Katlanabilir Ekranlı Yeni Telefonları Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3’ü Tanıttı!

Yeni Nesil Akıllı Saatler Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic Tanıtıldı!

Rekabeti Kızıştıracak Yeni Galaxy Telefonlar! | Samsung Galaxy A32, A52 ve A72’ye İlk Bakış!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz