Okuma Süresi
2 dakika

Sosyal medyadan gelen tepkilerden sonra Starbucks, şu ana kadar neden hiç paylaşım yapmadığını açıkladı.

Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’da büyük yıkıma ve yüksek sayıda can kaybına yol açan iki büyük depremden sonra ülke ve şirketlerin taziye ve destek mesajları da ardı ardına gelmeye devam ediyor. Fakat bazı markalar, henüz konu hakkında herhangi bir paylaşım yapmamalarından dolayı sosyal medyada tepki toplamaya başlamıştı.

Bu markalardan biri olan Starbucks, şu ana kadar neden herhangi bir paylaşım yapılmadığı konusunda açıklamada bulundu. Marketing Türkiye’ye konuşan Starbucks yetkililerinin açıklamalarda bulunurken kendi sosyal medyalarından da açıklama yaptılar.

Starbucks’ın Açıklaması

Instagram üzerinden yapılan açıklama şu şekildeydi:

“Ülkemizde ve komşu bölgelerde yaşanan trajedi ile ilgili büyük üzüntü içindeyiz. Çalışanlarımıza, ailelerine ve dokunduğumuz topluluklara sunabileceğimiz destek ve her türlü yardımı sağlamak için çalışıyoruz.

The Starbucks Foundation ve Ashkara Group’un katkılarıyla, arama kurtarma alanlarındaki gönüllülere ve depremden etkilenen vatandaşlarımıza içecek ve yiyecek sağlanması da dahil olmak üzere, acil yardım çalışmaları yürüten yerel kurum ve kuruluşları destekliyoruz. Yaraların sarılmasının zaman alacağının farkındayız. Hizmet ettiğimiz toplumu desteklemeye devam edeceğiz.”

Starbucks, Hâlihazırda Yardımda Bulundu, Kapsamlı Yardımlar İçin Onay Bekleniyor

Marketing Türkiye ekibinin ulaştığı Starbucks yetkilileri, herhangi bir açıklama yapmamalarının nedeni olarak; şu anda The Starbucks Foundation’a başvurduklarını ve yardım bütçesinin henüz netleşmediğini söyledi. Bütçenin netleşmesiyle kapsamlı desteklerin başlayacağı söylendi.

“Süreç boyunca depremzedelere destek olmak için elimizden gelenleri yapacağız. The Starbucks Foundation’dan gelecek miktarın açıklamasını bekliyoruz. Alshaya Grubun da bağışı olacak mutlaka. Alshaya Grubu sadece Türkiye için değil Suriye için de çeşitli fonlar oluşturuyor.”

Yetkililer, şu ana kadar yapılan yardımların açıklanmayışını ise “etik değerlere uymaması” olarak gerekçelendirdi.

Yapılan Yardımlar ve Planlar da Açıklandı

Yetkililer, bölgede hizmet veren 54 şubesinin 27’sinin güvenli bir şekilde hizmet verebildiğini, bu şubelerini yardım için çalışan organizasyonların kullanımına açtığını ifade etti. Ayrıca bu şubelerden kesintisiz bir şekilde kahve ikramı yapıldığı da vurgulandı.

Starbucks, şubeden yardımın yanında bir tır dolusu yiyecek yardımının da yine bu mağazalarda dağıtılacağını dile getirdi. Gıda yardımı dışındaki ihtiyaçları da listelediklerini ve ihtiyaçların temini için çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz