Starlink İnternet Hızı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

SpaceX kurucu CEO’su Elon Musk, kısa bir süre önce resmi Twitter hesabı üzerinden bir şirket müşterisine verdiği yanıtta Starlink internet hızı ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Musk, açıklamasında güncel olarak 150 Mbps’ye varan bir hız sunan uydu interneti hizmetinin 2021 yılı sonuna kadar hızını ikiye katlayacağına işaret etti.  

ABD merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk, kısa bir süre önce resmi Twitter hesabı üzerinden bir takipçisine verdiği yanıtta Starlink internet hızı ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Dünyaca ünlü CEO’nun şirketin uydu interneti hizmetini kullanan bir takipçisi, evdeki internet hızına ilişkin ekran görüntüleri paylaştı. Musk; söz konusu paylaşımı güncel olarak 150 Mbps’ye varan bir hız sunan hizmetin, 2021 yılı sonuna kadar hızını ikiye katlayacağını belirterek yanıtladı. Bu kapsamda; Starlink internet hizmeti hızının, 300 Mbps’ye varacağı ifade edildi. Şirket CEO’su ayrıca; başka bir paylaşımında 2021 yılı sonunda, uydu ağının tamamen küresel bir kapsama alanına erişmesini hedeflediklerini de dile getirdi.  

Diğer yandan; Starlink internet hizmeti, deneme sürecinin ardından Şubat ayı içerisinde resmi olarak kullanıma sunmuştu. Hizmetin, güncel olarak 10 binin üzerinde abonesi bulunuyordu. Starlink’in deneme sürecine kayıt olarak internet kitini satın alan kullanıcılar, hizmeti kullanabilmeye başlamıştı. Müşterilerin; internet kiti için 499 dolar, aylık abonelik servisi için ise 99 dolarlık bir ücret ödemesi gerekiyordu.  

SpaceX, ‘Starlink’ projesi kapsamında yörüngedeki uydu sayısını 30 bine tamamlamayı hedefliyor

SpaceX Starlink Projesi

Bununla birlikte; SpaceX ‘Starlink’ projesi, deneme sürecinin başından bu yana yoğun bir biçimde ilgi görmüştü. Şirket, ABD’de 700 binden fazla kullanıcının projeyle ilgilendiğine işaret ediyordu. Son olarak Şubay ayı içerisinde de proje kapsamında yörüngeye 60 uydu daha gönderilmişti. ‘Starlink’in, güncel olarak uzayda binden fazla uydusu olduğu ifade edilmişti. SpaceX, yörüngedeki uydu sayısını 30 bine tamamlamayı hedefliyordu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

SpaceX, ‘Starlink’ İnternet Hizmetini Resmi Olarak Kullanıma Sundu! 

SpaceX, İlk Paylaşımlı Görevinde Uzaya Rekor Sayıda Uydu Taşıyacak 

Starlink Kullanıcı Sayısı, 10 Bine Ulaştı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz