Kullanıcı kitlesini her geçen gün büyüten, güncellemeleriyle adından söz ettiren ve neredeyse herkesin kullandığı Instagram’ın, kullanıcılarına sunduğu bazı fırsatlar da söz konusu. Bunların arasında ise profesyonel hesap yer alıyor. Instagram eskisi gibi yalnızca kişisel hesap niteliğinde kullandığımız, fotoğraflarımızı paylaştığımız bir uygulama değil. Pek çok kullanıcı, işletme özelliğiyle kullanmayı tercih edebiliyor ve sosyal medya pazarlamasını buradan yapabiliyor. Böylece reklam ve istatistik özelliklerinden yararlanıyor, kendi pazar alanını oluşturuyor, PR çalışmalarını yürütüyor ve tüm bunların neticesinde bir marka yaratabiliyor. Bu nedenle, Tekno Safari editörleri olarak  Instagram hesabını profesyonel hesaba geçirmeyi düşünenler için, bu işlemi nasıl yapacaklarını fotoğraflarla birlikte tüm detaylarıyla anlattık. Aynı şekilde profesyonel hesabını kapatmak isteyen kullanıcıları da göz önünde bulundurarak tekrar kişisel hesaba nasıl geçiş yapabileceklerine değindik. İşte; ‘Instagram profesyonel hesap nedir’? Instagram profesyonel hesaba nasıl geçiş yapılır’? ‘Instagram’da profesyonel hesaptan nasıl çıkış yapılır’?  ‘Instagram profesyonel hesap ücretli mi’? Detaylar haberimizde… 

Instagram hesabını profesyonel hesaba geçirmek isteyenlerin internette arattığı konuların başında gelen ‘profesyonel hesap nedir, nasıl geçiş yapılır’ sorularına haberimizde cevap verdik. Bu işlemlerin ücretli olup olmadığına dair de bilgi verdiğimiz yazımızda, profesyonel hesaptan nasıl çıkış yapılacağından da bahsettik. İşte; ‘Instagram profesyonel hesap nedir’? Instagram profesyonel hesaba nasıl geçiş yapılır’? ‘Instagram’da profesyonel hesaptan nasıl çıkış yapılır’?  ‘Instagram profesyonel hesap ücretli mi’? 

Instagram Profesyonel Hesap Nedir? 

Instagram Profesyonel Hesaba Nasıl Geçiş Yapılır?

Çeşitli mesleklerle ilgilenen ve dolayısıyla sosyal medyasını da aktif ve geniş kitlelere ulaşmak amacıyla da kullanmak isteyenler Instagram’da profesyonel hesaba geçiş yapmayı tercih edebilirler. Böylece analiz ve istatik erişimine ulaşabiliyor, ürün reklamları yapabiliyor, hikaye paylaşımlarında link ekleyebiliyorsunuz. Profesyonel hesap da reklam hazırlayıp yayınlayabildiğiniz gibi, hesabınızın kategorisini ve bilgilerinizi gizleme veya açık hale getirme gibi hakkınız da bulunuyor. Peki; ‘Instagram profesyonel hesaba nasıl geçiş yapılır’?  ‘Instagram’da profesyonel hesaptan nasıl çıkış yapılır’? ‘Instagram profesyonel hesap ücretli mi’? 

Instagram Profesyonel Hesaba Nasıl Geçiş Yapılır? 

Instagram Profesyonel Hesap Nedir?

Öncelikle Instagram hesabınızda ‘Ayarlar’ alanına geliyorsunuz. 

Instagram Profesyonel Hesap Nedir?

Daha sonra ‘Hesap’ seçeneğine dokunuyorsunuz.  

Instagram Profesyonel Hesap Nedir?

Fotoğrafta gördüğünüz gibi altta ‘Profesyonel hesaba geçiş yap’ yazısına dokunuyorsunuz. 

Instagram Profesyonel Hesap Nedir?

Ekranda karşınıza çıkan ‘Ücretsiz bir profesyonel hesap edinin’ alanından ‘devam’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz.  

Instagram Profesyonel Hesap Nedir?

Ardından ne iş yaptığınızı bir iki kelimeyle özetleyebileceğiniz bir kategori seçiyorsunuz. Bu kategoriler arasında, Sanatçı, Müzisyen, Blog Yazarı, Giyim, Topluluk, Dijital İçerik Üretici, Eğitim, Girişimci vb. yer alıyor. 

Instagram Profesyonel Hesap Nedir? Yaptığınız işe göre kategorinizi seçtikten sonra ‘Kategori etiketini göster’ ifadesini aktif veya pasife alabilirsiniz. Aktife aldığınız takdirde profilinizde kategoriniz görünecektir.  

Instagram Profesyonel Hesap Nedir?

Karşınıza çıkan ‘Profesyonel hesaba geçiş yap’ uyarısında ‘tamam’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz.  

Instagram Profesyonel Hesap Nedir?

Seçtiğiniz kategoriye göre bir işletme mi yoksa üretici mi oluğunuzu belirliyorsunuz. Her kategoride bu seçenek yer almayabilir.  

Instagram Profesyonel Hesap Nedir?

Son olarak profesyonel hesaba geçiş işlemleriniz tamamlanıyor. Profesyonel hesaba geçmenizle birlikte hesabınız gizli hesap olmaktan çıkıyor ve herkese açık hale geliyor. Dolayısıyla paylaşımlarınızı da herkes görebiliyor. Kişisel hesabını gizli kullanmayanların da bileceği gibi, hesabınız herkese açık hale geldiğinde size gelen takip isteklerini onaylamanıza gerek kalmıyor. Bu işlemler otomatik olarak gerçekleştiriliyor. 

Instagram Profesyonel Hesap Nedir?

Profesyonel hesapta istatistiklerinizi fotoğrafta gösterdiğimiz alandan takip edebilirsiniz. Burada ‘Tanıtımlar’ seçeneğine dokunduğunuzda da tanıtım amacıyla yayınlamak için içerikler oluşturmaya başlayabilirsiniz. 

Instagram Profesyonel Hesap Nedir?

İstatistiklere geldiğinizde sağ üstte gösterdiğimiz alandan ‘Son 7 gün’ veya ‘Son 30 gün’ şeklinde ne kadar sürelik istatistik bilgilerinizi görmek istediğinizi düzenleyebilirsiniz. ‘Genel Bakış’ seçeneğine dokunduğunuzda hesap hareketleri, gösterimler, profil ziyaretleri olmak üzere hesabınızın etkileşimini sayısal verilerle görebilirsiniz. Ayrıca, gönderi, hikaye, IGTV videoları olmak üzere en iyi performans gösteren paylaşımlarınızı yine buradan görebilirsiniz. 

Instagram Profesyonel Hesap Nedir? Profilinizde yer alan ‘Profili Düzenle’ seçeneğine dokunduğunuzda profesyonel hesabınız için Facebook veya mevcut bir sayfa ekleyebilirsiniz. ‘İletişim seçenekleri’ aracılığıyla da bir iş e-postası, telefon numarası, iş adresi bilgilerinizi girebilirsiniz. Profil görünümü’ seçeneğiyle de iletişim bilgilerinizi profilinizde gizleyebilir veya herkese açık hale getirebilirsiniz.  

Instagram’da Profesyonel Hesaptan Nasıl Çıkış Yapılır? 

Instagram Profesyonel Hesaba Nasıl Geçiş Yapılır?

Instagram’da profesyonel hesaptan çıkış yapmak istediğiniz takdirde tekrar ayarlar – hesap işlemlerini sırasıyla gerçekleştiriyorsunuz. Fotoğraftaki gibi ‘Kişisel hesaba geçiş yap’ yazısına dokunuyorsunuz. 

Instagram Profesyonel Hesaba Nasıl Geçiş Yapılır?

Böylece hesabınızı tekrar kişisel nitelikte kullanmaya başlıyorsunuz. Hesabınızı profesyonelden kişisele aldığınız takdirde yaptığınız tanıtım içerikleri kaybolacaktır ve istatistikleri göremiyorsunuz.  

Instagram Profesyonel Hesap Ücretli mi? 

Instagram’da profesyonel hesaba geçiş yapmak tamamen ücretsizdir. Haberimizde de gördüğünüz gibi istediğiniz zaman bir profesyonel hesap oluşturabilir ve yine istediğiniz zaman kişisel hesabınıza geçiş yapabiliyorsunuz. Bunun için hiçbir ücret veya herhangi başka bir koşul gerekmiyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

ZTE, Yeni Ekran Altı Kamera Teknolojisini ve Dünyanın İlk Ekran Altı 3D Yüz Tanıma Teknolojisini Duyurdu 

Türkiye’nin Antiviral ve Antibakteriyel Teknolojiye Sahip İlk ve Tek Telefon Kılıfı, Kullanıcı Beğenisine Sunuldu!

Dijital Yayın Platformlarının Medyadaki Görünürlük Oranı, Son 5 Yılda Yüzde 2 Bin Arttı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz