Teknoloji Marketleri Bugün Açılıyor
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Covid-19 tedbirleri kapsamında diğer birçok sektörde olduğu gibi bilişim sektöründe de fiziksel mağazalar kapatıldı. Sadece online platformlar üzerinden satış yapan teknoloji marketleri bugünden itibaren açılmaya başladı. 

Covid-19 salgını sonrasında kapatılan teknoloji marketleri 1 Haziran itibariyle çeşitli önlemlerle açılma başladı. Mağazalar sosyal mesafeye uygun bir şekilde sınırlı sayıdı müşteri kabul edecek. Buna ek olarak maske, eldiven ve dezenfektan kullanımı ile hijyen kurallarına uyulacak.

Açılacağını duyuran teknoloji markaları arasında Vatan Bilgisayar, Teknosa ve MediaMarkt yer alıyor.

MediaMarkt Çalışma Saatleri 

MediaMarkt Çalışma Saatleri 

MediaMarkt Türkiye, 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren teknolojiseverlerle tekrar mağazalarında buluştu. Ülke genelindeki tüm mağazalarını aynı gün açan ve 12:00 ile 20:00 saatleri arasında hizmet veren MediaMarkt Türkiye, çalışanlarının ve teknolojiseverlerin sağlığını koruyacak çeşitli önlemler aldı. MediaMarkt Türkiye, bu önlemler çerçevesinde mağaza içerisini de tekrar dekore etti.

MediaMarkt Türkiye, açılış ve kapanış saatlerini, mağaza giriş ve çıkış kapılarını ve alanlarını da bu doğrultuda tekrar düzenledi. MediaMarkt Türkiye, mağaza içerisinde yer alan asansör veya yürüyen merdivenler için sosyal mesafenin korunmasına yönelik uyarılar bulunduracak. Tüm mağazalarını sabah açılış öncesi, öğlen ve akşam saatlerinde olmak üzere 3 kere temizleyecek. Ayrıca mağaza içerisindeki ürünleri ise 2 saatte bir kere olmak üzere dezenfekte edecek. Öte yandan ürünleri reyona yerleştirdikten sonra dezenfektan ile temizleyecek ve temas edilen ürünlerin temizliğini de temasın hemen ardından gerçekleştirecek. Şirket ayrıca alışveriş arabalarını da günde 3 kere özel olarak temizleyecek. Bu süreçte şirketin teknolojiseverlere sunduğu oyun alanları gibi bazı imkanlarına da hijyen gerekçesiyle bir süreliğine ara verecek.

Teknosa Covid-19 Önlemleri 

Mağazalar ve tüm ürünler, Sabancı Üniversitesi tarafından geliştirilen, bakteri ve virüslere karşı 3 aya kadar hijyen sağlayan Antimic ve diğer önerilen temizlik malzemeleriyle sürekli dezenfekte edilecek. Mağazalardaki hava dolaşımını en sağlıklı noktaya getirmek için tüm havalandırma sistemlerimizin kontrollerini yaptırdığını açıklayan şirket, çalışanların maske, eldiven, siperlik gibi tüm ekipmanları kullanacağını da duyurdu. Ayrıca mağaza içerisinde müşteriler için el dezenfektan noktaları oluşturan şirket, en az 8 metrekarede bir kuralına göre müşteri ağırlayacak. Önlemlere ilişkin mağazalara yönlendirme işaretleri, bilgilendirici materyaller yerleştirilirken, belirli aralıklarla bilgilendirici anonslar yapılacak.

Vatan Bilgisayar da Açıldı 

Bugün açılan mağazalardan bir diğeri Vatan Bilgisayar oldu. Açılacak olan mağazalarında koronavirüse karşı ne gibi önlemler alınacağına dair  bir bilgi paylaşmayan şirket, muhtemelen hijyen kuralları ve sosyal mesafeye önem verecek bir dizi kural ile hizmete başlayacak. Mağaza girişlerine dezenfektan konulması, giren kişi sayısında kısıtlama, genel mağaza dezenfeksiyonu ve çalışanlarına yönelik maske ve eldiven kullanımı olası önlemler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:

Samsung Galaxy Note20 Serisinin Kamera Özellikleri Sızdı

En İyi Mobil Çiftlik Oyunları Listesi – 2020

Microsoft Yapay Zeka Gazeteci Dönemini Başlattı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz