Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Akıllı telefon sektöründe önemli markalardan birisi olan Apple, son aldığı patentle bir hayli ilgi çekici bir duruma imza attı. İddialara göre ABD’li teknoloji devi Apple’ın, bugün ABD Patent Ofisine bir başvuru yaparak tamamen camdan bir iPhone ve iPad patenti aldığı ortaya çıktı. Öyle görünüyor ki, Apple artık akıllı telefon sektöründe zirveye geldiğini düşünerek işi teknolojiden sanat ve estetiğe çevirmiş durumda.
Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden birisi olan Apple, yeni ürün yelpazeleri ve özellikle ürün skalasındaki iddialı adımlarla kendisini kanıtlamış bir marka. Piyasaya sürmüş olduğu ürünlerin yanı sıra bir de Apple’ın yeni patentler için yapmış olduğu başvurular var ki, her birisi ayrı ayrı heyecan verici ve ilginç projeler. Klavyesiz Macbook ve tersine kablosuz şarj patenti gibi patent başvurularına bir yenisi daha eklendi ve Apple tamamen camdan iPad’lere odaklanmaya başladı. İşte detaylar!

Tamamen Camdan

AppleInsider’ın yapmış olduğu habere göre Apple, bugün tamamen camdan cihaz kasaları için ABD Patent ofisine başvuru yaptı. Elde edilen bilgilere göre 20 farklı cihaz için alınan patent konusunda şirket daha çok iPhone ve iPad gibi cihazlara odaklanmış durumda. iPhone ve iPad cihazların kasaları için aslında geri dönüştürülmüş alüminyum kullanan markanın cihazın arka tarafında bulunan alüminyum kasanın üzerine ise cam yerleştirildiği biliniyor. Ama yeni patentin konusu çok daha riskli. Çünkü görünen o ki, cihazlarda metal kullanılmamış ve tamamen camdan oluşmuş. Ve tabii ki akla gelen ilk soru: Telefon düşerse ne olacak?

Patent Almak Üretmek Anlamına Gelmez

Camdan bir kasa elbette hem şık bir kasa hem de hafif bir kasa anlamına gelebilir. Ancak camdan üretilen cihazın düşmesi ya da bir yere çarpması durumunda tuzla buz olma ihtimali de oldukça yüksek. Bu  konuda ise Apple mühendisleri birden fazla ince cam katmanı özel bir teknik ile birbirine sabitleyerek dayanıklılığını arttırdıklarını aktarıyorlar. Fakat tüm bunlara rağmen alınan her patentin gerçeğe dönüşme ihtimali de olmak zorunda değil elbette. Kim bilir Apple belki de bu fikri hiç tanıtıma çıkarmayacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz