Apple Kablo Patenti

ABD merkezli teknoloji devi Apple, çabuk yıpranan kablolar için farklı sertlik seviyelerine sahip bir kablo patenti aldı. Tek tip kalınlığa sahip olacak kablonun fiziksel gerilime daha eğilimli olan iki ucunun ekstra sert, merkezinin ise esnek bir malzeme ile kaplanacağı ifade edildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Apple, çabuk yıpranan kablo problemini ortadan kaldırmak için farklı sertlik seviyelerine sahip bir kablo patenti aldı. Tek tip kalınlığa sahip olacak olan kablonun fiziksel gerilime ve hasara daha eğilimli olan iki ucunun ekstra sert malzeme ile kaplanacağı belirtildi. Kablo merkezinde ise nispeten daha esnek bir malzeme kullanılacağı dile getirildi. Söz konusu patent başvurusu, ‘ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yapıldı.  

Diğer yandan; birçok Apple kullanıcısı, alınan orijinal kabloların dayanıksızlığından şikayet ediyordu. Kablolar, çok çabuk kırılabildiği ve yıpranabildiği için hızlı bir biçimde işlevsiz hale geliyordu. Bu da kullanıcıları, üçüncü parti markalardan kablo almak zorunda bırakıyordu. Fakat bu tip kabloların, Apple marka cihazların piline zarar verdiği ifade ediliyordu. Bu da tüketicileri, önemli bir çıkmaza sokuyordu. Söz konusu kablo teknolojisinin, Apple’ın en çok satan ‘Lightning’ kablolarında kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz bilinmiyor.  

Apple tarafından alınan yeni patent, gerilim azaltma manşonu da içeriyor

Apple Yeni Patent

Diğer yandan; Apple tarafından alınan yeni patent, kablo ucuna yerleştirilecek ve sert bir malzemeden üretilen bir gerilim azaltma manşonundan da bahsediyor. Söz konusu malzemenin, kablo ucundaki gerilimi azaltarak kabloyu bükülme ve kırılmalara karşı daha dayanıklı hale getireceği ifade ediliyor. Bununla birlikte kablonun, genel olarak daha kalın hale getirileceği dile getiriliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, ‘iPhone 12 Mini’nin Üretimini Durdurmayı Planlıyor 

Apple Analisti: “Apple Car ‘ın Direksiyon ile Gelmesini Beklemeyin”

Apple, Elektrikli Arabası için Porsche Mühendisi ile Anlaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz