Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
ABD’li teknoloji devi Apple, her yıl gerçekleştirdiği Worldwide Developers Conference (WWDC) etkinliğinin bu yılki duyurusunu yaptı. Her yıl haziran ayında gerçekleştirilen etkinliğin tarihi ve içeriğine ilişkin açıklama yapan Apple, etkinliğin 5-9 haziran tarihleri arasında olacağını açıkladı. 
Apple, bu yıl gerçekleştirilecek olan WWDC 2023 etkinliklerinin ne zaman yapılacağına dair ilk resmi açıklamayı yaptı. Her yıl haziran ayında yapılan etkinliğin için bu yıl da 5-9 haziranda olacağı duyuruldu. İşte detaylar!

Etkinlik Detayları Ortaya Çıkıyor

ABD’nin en büyük teknoloji markalarından birisi olan Apple, World Developers Conference 2023 için startı verdi. Etkinlik kapsamında firmanın en yeni ürünleri tanıtılırken diğer yandan iPhone’ları çalıştıran iOS işletim sistemi için oluşturulan yeni sürümü de tanıtılacak. 5-9 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan WWDC 2023’ün çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek etkinlikte ilk gün Apple Park’ta yüz yüze etkinliler yapılacak. Aynı zamanda Apple’ın 2023-2024 sezonundaki planlarını da öğrenebileceğiz. Ancak yine de WWDC 2023’ün en çok konuşulan bölümünün iOS 17 lansmanı olacağı biliniyor. Dolayısıyla birçok iPhone kullanıcısı, iPhone cihazlarına dair ne gibi yeni özelliklerin geleceğini bu lansmanda öğrenebilecekler. Apple’ın beklenen etkinliğinde gözler bir yandan da yeni iPhone 15 serisinde olacak gibi görünüyor. Bu arada Apple, geçtiğimiz yıllarda iOS ile iPadOS işletim sistemlerini birbirinden ayırmıştı. Bu ayrılıktan sonra ise iPadOS 17’nin iPad kullanıcılarına yepyeni bazı özellikler sunacağı bekleniyor. Hatta Apple Watch, Apple TV ve MacBook’un da işletim istemlerinin yeni sürümleri ve yeni özellikleri ile kullanıcıları şaşırtacağı düşünülüyor.

Karma Gerçeklik Gözlüğü de Tanıtıma Çıkabilir

Teknoloji sektörünün lider markalarından birisi olan Apple’ın yaklaşık 5 yıldır üzerinde çalıştığı bilinen bir diğer proje ise karma gerçeklik gözlüğü. Geçtiğimiz günlerde yalnızca üst düzey yöneticiler için karma gerçeklik gözlüğüne dair bir etkinlik gerçekleştiren Apple, bu projeyi de WWDC 2023’e taşıyabilir. Bu gözlükle birlikte realityOS isminin verileceği beklenen karma gerçeklik işletim sistemi de sunacağı yenilikçi özelliklerle birlikte tanıtımda olacak. Son olarak Apple’ın WWDC 2023 kapsamında yeni MacBook’larla karşımıza çıkması bekleniyor. MacBook’ların ise hem Air hem Pro versiyonlarının tanıtımının etkinliğe taşınabileceği düşünülüyor.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz