teknopark-istanbul-uluslararasi-girisim-merkezi-teknosafari-min

Teknopark İstanbul Uluslararası Girişim Merkezi resmi olarak açıldı. Türk girişim ekosisteminin uluslararası arenada gücüne güç katacak 10 bin m² büyüklüğünde dev girişim merkezi 250’den fazla girişim grubunu ağırlayacak. 

Uluslararası Girişimcilik Merkezi, 100 milyon TL üzerinde yatırım yapılarak açıldı. Açılışa T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, İTO Başkanı ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şekib Avdagiç, Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan, Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ve girişim ekosistemin önemli oyuncuları katıldı.

Yeni merkez, ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve uluslararası potansiyele sahip 250’den fazla girişimci grubunu ağırlayacak. Belirtilenlere göre merkezde, özellikle derin teknoloji, siber güvenlik ve sağlık alanındaki girişimcilerin yer alması sağlanacak. Ayrıca merkezde temiz odalar, ıslak ve kuru laboratuvarlar, montaj atölyesi ve siber güvenlik laboratuvarı yer alıyor.

Teknopark İstanbul tarafından hizmete sunulan Uluslararası Girişim Merkezi, 4 kattan oluşuyor. Ayrıca binada, Türkiye’nin ilk siber güvenlik kuluçka merkezi yer alıyor. Sanayi ile birlikte çalışarak geliştirimeler yapan girişimciler için özel tasarlanmış montaj atölyesi, Lead Gold sertifikası için aday konumunda.

teknopark-istanbul-teknosafari-min

25 milyon TL üzerinde yatırım yapılan biyoteknoloji katı, 12 ıslak ve kuru laboratuvar, 8 temiz oda ile birlikte hizmete açılmayı bekliyor. Biyoteknoloji laboratuvarları, Türkiye’nin sağlık alanında öncü rol oynamasında kritik bir yere sahip olacak.

Bunların yanında girişimciler, 2.000 metrekarelik ortak alana sahip. Ortak alanlarda girişimciler, seminer ve toplantı odalarını ücretsiz olarak kullanabilecek. Bunun yanında kablosuz internet, yazıcı, sunucu odası, AWS Activate, bulut hizmeti gibi destekler de ücretsiz olarak sunuluyor. Cube Incubation’ın deneyimli ekibi girişimcilere yatırımcı, müşteri buluşmaları, mentorluk, danışmanlık çalışmaları, notion ve iş süreçlerinin yapılandırılması gibi pek çok konuda tüm deneyimiyle destek sunuyor.

İlginizi Çekebilir:

Türk Teknoloji Firması Nanosilver, NASA ’nın Yarışmasında Birinci Oldu!

Türk Girişimcilerin Kurduğu Identify, Video Görüşmeyi Sevmeyen Tüketiciler İçin Geliştirdiği ‘Hybrid KYC’ Çözümünü Tanıttı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz