LG Akıllı Ev Sistemleri

Güney Koreli teknoloji devi LG, bu sene pandemi önlemleri nedeniyle online olarak gerçekleştirilen ‘CES 2021’ fuarında akıllı ev sistemleri ürünlerini tanıttı. Şirketin; etkinlikte “Hayat Yeniden Başlıyor – Kendinizi Evinizde Hissedin (Life is ON – Make Yourself at Home)” sloganıyla, daha bağlantılı ve daha kullanışlı hayat tarzı vizyonunu da paylaştığı belirtildi.  

Güney Koreli teknoloji devi LG, bu sene pandemi önlemleri nedeniyle online olarak gerçekleştirilen ‘CES 2021’ fuarına özel hazırladığı basın konferansında akıllı ev sistemleri ürünlerini tanıttı. Sunumda ‘ev’ kelimesini yeniden tanımladığı ifade edilen şirketin; etkinlikte “Hayat Yeniden Başlıyor – Kendinizi Evinizde Hissedin (Life is ON – Make Yourself at Home)” sloganıyla, daha bağlantılı ve daha kullanışlı hayat tarzı vizyonunu da paylaştığı belirtildi. Sunumda ayrıca; tüketicilerin hayatlarını daha rahat, pratik ve eğlenceli hale getirmek için tasarlanan gelişmiş ürünler ve hizmetler hakkında bilgi verildi 

LG’nin CES basın toplantısında; kıvrılabilir telefon projesinden sanal internet fenomenine kadar, herkesin ilgisini çekecek bir çok ürünün yer aldığı dile getirildi. Şirketin kıvrılabilir ekranlı akıllı telefonu, CES’te tüketicilerin beğenisine sunuldu ve istenildiği gibi boyutlandırılabilen ekran teknolojisi görücüye çıktı. Markanın ‘Explorer Projesi’nin ikinci cihazı olan kıvrılabilir ekranlı telefonun, akıllı telefonların ulaşacağı sınırları göstermeyi amaçladığı belirtildi. Etkinlikte, daha sonra katılımcılara “Reah Keem” tanıtıldı. Sanal bir bestekar ve DJ olan Reah’ın, derin öğrenme teknolojisi ile çok daha insanlaştırıldığı ifade edildi. Reah; kendisine ayrılan zamanı, “LG CLOi” robotunu tanıtmak için de kullandı. Robotun; otel odaları ve restoranlar gibi insan trafiğinin fazla olduğu alanları temizlemek için ultraviyole C (UV-C) ışığı faydalı hale getirdiği belirtildi. 

LG sanal fuarı, dört ayrı alana ayrılıyor

LG Sanal Fuarı

Aktarılan detaylara göre; LG sanal fuarı “Life is ON TV”, “Sanal Deneyim”,  “LG SIGNATURE – Vegas” ve “Life’s Good Stüdyo” olmak üzere dört ayrı alana ayrılıyor. “Life is On TV”, CES 2021’den 24 saat canlı yayın yaparak LG ürünleri ile ilgili en son haberleri ve eğlenceli yaşam tarzı programlarını izleyicilere ulaştırıyor. “Sanal Deneyim”, dört farklı ürün alanından interaktif bir ziyaret sunuyor. “LG SIGNATURE – Vegas”, Las Vegas’ın harikalarının ‘LG SIGNATURE’ın sanat eserlerinden ilham alarak tasarlanan cihazları ile hayran bırakan birleşimini sunuyor. ‘Life’s Good Stüdyo’yu ziyaret edenler ise müzik dünyasının yeni yıldızı olacak bazı sanatçılarla birlikte gerçekleştirilen eğlenceli çalışmaları izleme fırsatına sahip oluyor. 

Diğer yandan; ‘Sanal Deneyim’in ‘TV ve Ses Sistemleri Alanı’, ziyaretçilerini esnek OLED ekranlardan oluşturulan duvarda sunduğu görüntüler ve yüksek resim kalitesine sahip ‘OLED Fall’ ile karşılıyor. Burada ziyaretçiler, genişletilmiş gerçeklik (XR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisinden faydalanan özel ve interaktif bir sunumla ‘LG OLED’in tüm güçlü yönleri (keskin, hızlı, problemsiz ve ince) hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Teknoloji fenomeni Linus Sebastian’ın üç boyutlu bir avatarı da rehber olarak kullanılarak ilk kez tamamen sanal olarak gerçekleştirilen ‘CES’teki LG standına insan dokunuşunu gerçekleştiriyor. 

LG ‘CES 2021’ sanal fuar standı, ‘LG Wing’deki ‘Gimbal Hareket Kamerası’nı da deneyimleme imkanı sunuyor

LG CES 2021 Sanal Fuar

Paylaşılan diğer detaylara göre; ‘Ev Sineması Alanı’, LG’nin Siyah Kaplama teknolojisi ile çok daha koyu siyahlar ve gelişmiş kontrast ve renk kesinliği sağlayan 163 inçlik dev ekranlı ‘Micro LED’ yönlendirme tabelası ‘LG MAGNIT’e ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçiler, kendilerini genişletilmiş gerçeklik (XR) ile seyredecekleri canlı içeriğe kaptırarak ‘Micro LED’in avantajlarının keyfini çıkarabiliyor. 

‘Ev Eşyaları Alanı’ ise teknoloji sayesinde bir evin nasıl daha yaşanabilir ve hijyenik olacağını göstermeyi hedefliyor. Ziyaretçiler; LG’nin yeniliklerinin mutfağı, oturma odasını ve çamaşır odasını nasıl geliştirdiğini deneyimleyebiliyor. ‘LG Profesyonel Ürünler’, ‘BT Alanı’ ile gelişmiş tüketici ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Bu alanda, verimliliği artıran kişisel cihazlar denenebilirken ‘home office’ ve oyun odası dahil olmak üzere dört sanal ortamda bilgilendirici bir içerik sunuluyor. Son olarak ‘Mobil Alan’ ise dönebilen çift ekranlı ‘LG WING’ akıllı telefonu da içeren LG’nin en son mobil yenilikleri hakkında detaylı bilgi veriyor. Sanal olarak kullanılabilecek cihazın ‘Gimbal Hareket Kamerası’ ve ‘İkili Kayıt’ gibi özellikleri, farklı bir biçimde ziyaretçiler tarafından deneyimlenebiliyor. LG standını gezmek isteyen kişiler, LG ‘CES 2021’ sanal fuar standını bilgisayarları ya da mobil cihazları üzerinden ziyaret edebiliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

LG, Toz Torbasını Kendi Temizleyen Elektrikli Süpürge Tanıtacak

LG, Kıvrılabilir OLED Oyuncu Monitörünü CES’te Tanıtacak

LG, ‘CES 2021’de Sesli Komut ile Açılan Bir Buzdolabı Tanıtacak!

LG, 2021 Yılında ‘Mini LED’ Teknolojili ‘QNED TV’ Serisini Tanıtacak 

LG, “T” Tasarım Şeklini Alan Wing ’i Türkiye ’de Satışa Sunacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz