Telegram 2021 Ocak

Analiz şirketi ‘Sensor Tower’, Google Play Store ve AppStore’dan derlediği verilere dayanarak geçen ay içerisinde en çok indirilen mobil uygulamaları açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Telegram, 2021 yılının Ocak ayında dünya genelinde en çok indirilen mobil uygulama oldu. Telegram’ın listenin zirvesine oturmasında, WhatsApp’ın gizlilik koşullarını değiştirmiş olmasının etkili olabileceği tahmin edildi.  

Analiz şirketi ‘Sensor Tower’, Google Play Store ve AppStore’dan derlediği verilere dayanarak geçen ay içerisinde en çok indirilen mobil uygulamaları açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Telegram, 2021 yılının Ocak ayında dünya genelinde en çok indirilen mobil uygulama oldu. Listede Telegram’ı; sırasıyla TikTok, Signal, Facebook, WhatsApp, Instagram, Zoom, MX TakaTak, Snapchat ve Messenger takip etti. Açıklanan son veriler sonrası, TikTok da uzun süredir koruduğu zirveyi Telegram’a kaptırmış oldu.  

Telegram 2021 Ocak

Diğer yandan; WhatsApp, kısa bir süre önce platform koşulları ve gizlilik politikasını değiştireceğini açıklamıştı. Bu kapsamda; 8 Şubat tarihinden itibaren, WhatsApp kullanıcı verilerinin çatı şirket Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşılacağı ifade edilmişti. Kullanıcılara konuya ilişkin bir uygulama içi bildirim de gönderen mesajlaşma platformu, bildirimdeki ‘Kabul Et’ butonuna tıklayarak yeni koşulları onaylamayan kullanıcıların WhatsApp kullanamayacağına işaret etmişti. Bunun üzerine platform, hızlı bir biçimde eleştiri oklarının hedefine haline gelmişti ve son tarihi Mayıs ayına ertelemişti. Birçok kullanıcı, WhatsApp’a alternatif mesajlaşma uygulaması arayışında Telegram’a yönelmişti. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Signal’ı önermesi ise Signal’a yönelik talebi artırmıştı. Yaşanan gelişmeler, Telegram’ın zirveye ve Signal’ın üçüncü sıraya oturmasıyla da etkisini gösterdi.  

2021 Ocak verilerine göre TikTok, AppStore’da en çok indirilen mobil uygulama oldu

En Çok İndirilen Mobil Uygulama 2021

Diğer yandan TikTokAppStore verileri özelinde zirvedeki yerini korudu. Platform, 2021 yılının Ocak ayında AppStore’da en çok indirilen mobil uygulama oldu. Listede TikTok’u; sırasıyla YouTubeZoomTelegram, Facebook, InstagramWhatsApp, Messenger, WeChat ve Signal takip etti. Telegram ve Signal’ın AppStore’da da ilk 10’a girmesinin ana sebebinin, WhatsApp’ın değişen gizlilik koşulları olabileceği tahmin edildi. Bununla birlikte; Telegram ve Signal, Google Play Store verilerinde ilk 2 sıraya yerleşti. Signal’ın ardından; TikTok, MX TakaTak, Facebook, WhatsAppInstagramMojSnapchat ve Zoom, Google Play Store’un Ocak ayında en çok indirilen ilk 10 uygulaması arasında yer aldı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Telegram, Diğer Uygulamalardaki Sohbet Geçmişini İçe Aktarma İşlemini Kolaylaştırıyor

Telegram’dan WhatsApp’ı Tiye Alan Paylaşım

Telegram ’da “Kişi Katıldı” Bildirimi Kapatma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz