WhatsApp’ın olay yaratan gizlilik sözleşmesi açıklamasının ardından, alternatif mesajlaşma uygulamalarına olan talep çok ciddi derecede arttı. Bu bağlamda en büyük rakiplerinden olan Telegram, uygulama mağazalarında en çok indirilen uygulama konumuna yükseldi. Telegram ’ın kullanıcı sayısı artmaya devam ederken, platformun WhatsApp ’ı tiye alan paylaşımı ise dikkatlerden kaçmadı. 

WhatsApp’ın kullanıcı verilerini artık Facebook’la da paylaşacağını duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesi her kesimden tepki gördü. Sosyal medyada bu konuyla alakalı açılan hastag’ler TrendTopic oldu. Pek çok kişi WhatsApp’ın zorunlu tuttuğu sözleşmeyi kabul etmeyeceğini belirterek WhatsApp’ı silmeye teşvik etti. Bu bağlamda alternatif arayan kullanıcılar Telegram, Signal ve  BİP indirmeye başladı. Hem Google Play Store hem de App Store’da en çok indirilen uygulamalar listesinde zirveye oturan uygulamalardan Telegram, WhatsApp’ın kararı ile ilgili ilginç bir paylaşım yaptı. 

Telegram ‘dan “Tabutçu” WhatsApp Paylaşımı

WhatsApp’ın gündeme bomba gibi düşen yeni gizlilik sözleşmesi kararının ardından, Telegram Messenger Twitter hesabından bir gönderi paylaştı. Platformun gönderisi, geçen aylarda oldukça popüler olan ve neredeyse tüm sosyal medya platformlarında paylaşılan “tabutçular” oldu. 

Telegram’ın Twitter’dan yaptığı “tabutçular” paylaşımında, WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi tabutun yerine koyuldu. Yani dans videoalarıyla gördüğümüz tabutçular bu sefer WhatsApp’ın tabutunu taşıdı. Telegram’ın rakibi WhatsApp’ı tiye aldığı paylaşım kısa sürede ciddi beğenilere ulaşmayı başardı. 23 saat önce yapılan paylaşım şu an için 252 bin 800 beğeni, 77 bin 600 Retweet aldı. 

Rekabet Kurulu WhatsApp’a soruşturma açtı

Günlerdir sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında yer alan WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi kararı, kullanıcıların WhatsApp’ı silmesine sebep olurken; bugün bir atak da Rekabet Kurulu’ndan geldi. Rekabet Kurulu, WhatsApp’a soruşturma açtığını açıkladı. WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesinde yer alan, kullanıcı verilerini Facebook’la da paylaşmaya olanak tanıyan maddeleri sebebiyle Rekabet Kurulu WhatsApp ‘a karşı soruşturma başlattığını duyurdu. Soruşturmayla birlikte WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğu durdu. Konuyla alakalı olarak WhatsApp’tan yapılan bir açıklama ise henüz bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:

Rekabet Kurulu WhatsApp ‘a Soruşturma Açtı!

Elon Musk, WhatsApp’a Alternatif Olarak ‘Signal’ Uygulamasını Önerdi! 

WhatsApp’a Alternatif, Verilerinizi Koruyan En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz