Telegram Sohbet Geçmişini İçe Aktarma

Popüler mesajlaşma platformu Telegram, diğer mesajlaşma uygulamalarındaki sohbet geçmişini içe aktarma işlemini daha kolay bir hale getirdiğini duyurdu. Yapılan yenilik, uygulamanın hem ‘iOS’ hem de ‘Android’ versiyonunda kullanıma sunuldu.  

En çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp, kısa bir süre önce sürpriz bir biçimde gizlilik politikası ve platform koşullarını değiştireceğini duyurdu. Bu kapsamda; WhatsApp kullanıcı verilerinin, 8 Şubat tarihinden itibaren çatı şirket Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşılacağı ifade edildi. Bunun üzerine platform, hızlı bir biçimde eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Birçok kullanıcı, WhatsApp’a alternatif olabilecek güvenli mesajlaşma uygulamaları arayışına girdi. Bu süreçte de Telegram, önemli oranda kullanıcı transferi yaşadı ve popülaritesini artırdı. 

Yaşanan gelişmeler sonrası Telegram, diğer mesajlaşma uygulamalarındaki sohbet geçmişini içe aktarma işlemini daha kolay bir hale getirdiğini duyurdu. Yapılan yeniliğin, WhatsApp’tan geçiş yapan kullanıcılar için geçiş sürecini iyileştirebileceği ifade edildi. Bu kapsamda, uygulamanın hem ‘iOS’ hem de ‘Android’ sürümüne yeni bir özellik eklendi. Özellik aracılığıyla kullanıcıların; WhatsAppLine ve KakaoTalk gibi rakip platformlardaki sohbet geçmişlerini doğrudan Telegram içerisine aktarabileceği belirtildi.  

Telegram uygulamasında içe aktarma özelliği, medya mesajlarını da dahil edebiliyor

Telegram İçe Aktarma

Paylaşılan bilgilere göre; kullanıcıların, sohbet geçmişlerini Telegram’a aktarabilmek için diğer platformlardaki sohbet geçmişlerini seçerek ‘Paylaş’ sekmesi üzerinden Telegram’ı tercih etmeleri gerekiyor. Daha sonra, ilgili geçmişin hangi sohbete aktarılacağı da tercih edilebiliyor. Telegram uygulamasında içe aktarma işlemi, kullanıcılar içeriği korumayı tercih ederlerse medya mesajlarını da dahil edebiliyor. Telegram’a aktarılan tüm sohbetler, “İçe aktarıldı” ibaresiyle etiketleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Telegram’dan WhatsApp’ı Tiye Alan Paylaşım

Telegram ’da “Kişi Katıldı” Bildirimi Kapatma

Telegram Kanallarında Reklam Gösterilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz