İyileş Uygulamasında Nasıl Ambulans Çağrılır?

Covid-19 riskinin arttığı bu dönemde ihtiyacımız olabilecek bir uygulamayla karşınızdayız. Hastanelerin oldukça yoğun olduğu pandemi sürecinde acil veya gerekli herhangi bir anda özel ambulanslara ihtiyaç duymak mümkün. Bu nedenle, dünyada bir ilk olan İYİLEŞ uygulamasını sizler için inceledik ve nasıl kullanıldığını ayrıntılarıyla paylaştık. İşte; ‘İyileş uygulaması nedir’? ‘İyileş nasıl kullanılır’? ‘İyileş uygulamasında nasıl ambulans çağrılır’? ‘İyileş uygulamasında hasta ekleme’. ‘İyileş Avantajları’.

Artıları ve eksileriyle değerlendirdiğimiz İYİLEŞ uygulaması tüm detaylarıyla haberimizin devamında. İşte; ‘İyileş uygulaması nedir’? ‘İyileş nasıl kullanılır’? ‘İyileş uygulamasında nasıl ambulans çağrılır’? ‘İyileş uygulamasında hasta ekleme’. ‘İyileş Avantajları’.

İyileş Uygulaması Nedir? 

İyileş Nasıl Kullanılır?

Özel ambulans çağırma servisi olan İYİLEŞ uygulaması aynı zamanda dünyada bu anlamda hizmet veren ilk uygulama olarak da karşımıza çıkıyor. Acil anlarda veya herhangi bir durumda ambulans kullanmanız gerektiğinde firmalara göre uygun fiyatla ambulans seçebiliyorsunuz. Aynı zamanda istediğiniz tarih ve saatte ambulans çağırabiliyor ödemelerinizi kredi kartı ile yapabiliyorsunuz. Böylece ambulanstan sonra hastanızla ilgilenmeniz gereken anda ödeme işlemleriyle de uğraşmak durumunda kalmıyorsunuz. Peki; ‘İyileş uygulaması nedir’? ‘İyileş nasıl kullanılır’? ‘İyileş uygulamasında nasıl ambulans çağrılır’? ‘İyileş uygulamasında hasta ekleme’. ‘İyileş Avantajları’.

İyileş Nasıl Kullanılır? 

İyileş Uygulamasında Nasıl Ambulans Çağrılır?

Akıllı telefonunuza indirdiğiniz İyileş uygulamasına kayıt olmak için altta gördüğünüz ‘giriş yapın’ yazısına dokunuyorsunuz. 

İyileş Uygulamasında Nasıl Ambulans Çağrılır?

Ardından ‘kayıt ol’ yazan kutucuğa geliyorsunuz. 

İyileş Uygulamasında Nasıl Ambulans Çağrılır?

Ad, soyad, e-mail, telefon numarası bilgilerinizi girerek bir şifre belirliyorsunuz. Aynı zamanda fotoğrafta okla gösterdiğimiz alandan kullanıcı sözleşmesini onayladığınızı belirtiyorsunuz. 

İyileş Uygulamasında Nasıl Ambulans Çağrılır?

Daha sonra telefon numaranıza SMS ile bir kod gönderiliyor ve bu kodu ‘kod’ yazan kutucuğa giriyorsunuz. Kod bilginizi de girmenizin ardından ‘ok’ ifadesine dokunuyorsunuz. Bu işlemlerin ardından uygulamaya kayıt oluyorsunuz. 

İYİLEŞ Uygulamasında Nasıl Ambulans Çağrılır? 

İyileş Uygulaması Nedir?

İyileş uygulamasından ambulans çağırmak için ‘hemen bul’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz.  

İyileş Uygulaması Nedir?

Karşınıza gidiş, dönüş ve nereden, nereye olmak üzere seçenekler çıkıyor. Yalnızca gidiş için ambulansı kullanacaksınız ‘sadece gidiş’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz. Gidiş, dönüş şeklinde kullanmanız gerektiği takdirde bu kez de ‘gidiş – dönüş’ yazan kutucuğa dokunacaksınız. Bununla birlikte ‘nereden’ ifadesine dokunarak bir adres yazıyorsunuz. Böylece ambulansın hangi noktaya geleceğini belirtiyorsunuz. ‘Nereye’ ifadesine dokunduğunuzda da aynı şekilde adres yazarak nereye gideceğinizi belirtiyorsunuz. Uygulamada bir de ‘nakil ambulansı’ ifadesini göreceksiniz. 

İyileş Uygulaması Nedir?

Bu ifadeye dokunduğunuzda nakil ambulans veya acil yardım ambulansı olmak üzere kullanmanız gereken ambulansı belirtiyorsunuz.  

İyileş Uygulaması Nedir?

Uygulamada yer alan ambulans firmalarını araştırmak isterseniz de ‘firma hakkında bilgi al’ yazısına dokunabilirsiniz.  

İyileş Uygulaması Nedir?

Böylece fotoğrafta gördüğünüz gibi firma hakkında bilgilendirici kısa bir yazıya ve hakkında yapılan yorumlara ulaşabiliyorsunuz.  

İyileş Uygulaması Nedir?

Ana sayfada göreceğiniz ‘hesabım’ ifadesine geldiğinizde ise randevularım, üyelik bilgilerim, hasta bilgilerim, şifre değiştir seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Aynı zamanda uygulamadan çıkış yapmak için de ‘çıkış’ ifadesine dokunabilirsiniz. ‘Randevularım’ seçeneğine dokunduğunuzda aldığınız randevular burada listelenecektir. ‘Üyelik bilgilerim’ seçeneğine geldiğinizde ise eksik bilgilerinizi girebilir veya değiştirerek güncelleyebilirsiniz. ‘Şifre değiştir’ ifadesine dokunarak uygulamaya giriş yaptığınız güncel şifrenizi değiştirebilirsiniz. 

İyileş Uygulamasında Hasta Ekleme 

İyileş Uygulaması Nedir?

‘Hasta bilgilerim’ seçeneği ise hastanızın bilgilerini ekleyebileceğiniz alandır. Bunun için ‘yeni hasta ekle’ yazısına dokunuyorsunuz.  

İyileş Uygulaması Nedir?Ardından hastanın ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, kilo bilgilerini girerek hastayla olan yakınlık durumunuzu bildiriyorsunuz. Ayrıca tansiyon, kalp, şeker, kusma, ameliyat, kalp pili kullanımı vb. rahatsızlıkları ve durumları söz konusuysa bu bilgilere göre fotoğrafta göreceğiniz kutucuğa hastanın durumunu aktarıyorsunuz. Bu işlemlerin ardından ‘Ekle’ ifadesine dokunarak hasta ekleme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. 

İyileş Avantajları 

Ambulans çağırma uygulaması olarak dünyada bir ilk olan İyileş uygulamasının avantajları olduğu kadar dezavantajları da mevcut. Genellikle acil durumlarda ihtiyaç duyduğumuz ve hızlı bir şekilde gelmesini beklediğimiz ambulanslar kimi zaman hijyen ve kalite yönünden yeterli olmayabiliyor ve hastaya gerekli hizmeti yeterli derecede sunamayabiliyor. Dolayısıyla söz konusu da sağlık olunca özel ambulanslara ihtiyaç duyulabiliyor. Bu çerçevede böyle bir uygulamanın düşünülmesi ve geliştirilmesi İyileş uygulamasının avantajları arasında yer alıyor. Diğer yandan uygulamayı incelediğimiz süre içinde bazı aksaklıklar yaşadık. Bu nedenle geliştirilmesi gerekiyor. Bu aksiliklerden biri de ambulansın geleceği adres bilgisinin girilememesi oldu. Herhangi bir acil durumda ambulans çağırmanın hızlı bir şekilde yapılması gerektiği gerçeğini göz önünde bulundurursak kullanıcıların vaktini alacak bir aksiliğin uygulama üzerinde yaşanmaması gerekiyor. Diğer yandan uygulamayı deneyimleyen kişiler tarafından ambulansların değerlendirilebilmesi ve bir sonraki kullanıcının bu yorumları okuyarak firmayı ona göre seçmesi bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.  

İyileş uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Sabancı Üniversitesi, Akbank ve Eczacıbaşı Genom Bilimi ile Kişiselleştirilmiş Sağlık için Çalışıyor

Huawei Yeni Akıllı Tartı 3, 11 Farklı Sağlık Ölçümü Yapabiliyor

Huawei HarmonyOS İşletim Sistemini Nisan Ayında Dağıtmaya Başlıyor!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz