Tesla, araç kameraları tarafından kaydedilen görüntüleri, kullanıcılara araç içinden izleme imkanı tanıyacak bir özellik üzerinde çalışıyor. 

Elektrikli otomobil devi Tesla araçlarına, kullanıcıları için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. İşlevsel özelliklerle araç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırmayı başaran Tesla araç sahiplerini sevindirecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların araç içinden, Tesla araç kameraları tarafından kaydedilen görüntüleri izleme imkanı sunacak olan özelliğin ne zaman sunulacağı ise henüz bilinmiyor. 

Eshak Mir adlı bir Tesla kullanıcısı tarafından keşfedilen yeni özellik, Tesla araçlarda bulunan Dashcam Viewer’a kaydedilen klipleri izleme imkanı sunacak. Kullanıcılara kısa süre içerisinde sunulacağı düşünülen yeni özelliğin OTA güncellemesiyle geleceğini söyleyen kullanıcı, yayınlanacak tarihle alakalı bir detay ise aktarmadı. 

Tesla sahipleri kamera görüntülerini araçlarında izleyebilecek

OTA güncellemesi ile birlikte Tesla araçlara gelmesi beklenen yeni özellik, güncellemenin sürüm notlarında fark edildi. OTA sürüm notlarında yer alan bilgiye göre, Tesla sahipleri, Dashcam Viewer ile araç içinde dokunmatik ekran üzerinden yol kamerası tarafından ya da Sentry modunda kaydedilmiş videoları izleyebilecek. 

Kullanıcıların, Dashcam Viewer ile kaydedilen görüntüleri araçlarının içindeyken izleyebilmeleri için birkaç basit adımı takip etmeleri yeterli olacak. Tesla kullanıcıları, PARK haline getirdiklerinde araçlarının içindeyken, Dashcam simgesine tıkladıktan sonra ‘Launch Viewer’ seçeneğini aktif edecek. Eper araç DRIVE modunda olduğunda ise Dashcam simgesine basılması durumunda kayıt alınmaya devam edilecek. 

Kullanıcıların araç kameraları tarafından USB sürücüsü ile kaydedilen görüntülere ulaşmak için ise oynatıcının sol üst tarafında yer alan ‘Menü’ butonuna basması gerekiyor. Söz konusu menüde kullanıcılar videolara erişebiliyor. Tesla, tüm videoların bulunduğu bölümde elbetteki kullanıcıların videoları daha kolay bulabilmesi için konum, tarih ve küçük resimlerle de kategorize etmiş durumda.

Sentry ve Dashcam kameraları ile kaydedilen videolara, kullanıcılar ayrı ayrı ulaşmak isterse iki seçenekle karşılaşacak. Listelenen videolarda ‘Dashcam’ ve ‘Sentry’ sekmeleri ile istedikleri Tesla sahipleri istedikleri kategorideki videoya ulaşabilecek.

Tesla’nın yakın zaman içerisinde kullanıcılara sunması beklenen özellikte aynı zamanda araç sahipleri, tek bir kamera tarafından da kaydedilen görüntüleri izleyebilecek. Sadece bir kameranın kaydettiği görüntüleri izlemek isteyenler, oynatıcıda yer alan ‘Front, Rear, Left, Right’ şeklinde adlandırılan görüntülere tıklayıp söz konusu kameranın görüntülerine ulaşabilecek. 

İlgili Haberler:

Tesla, dünyanın en hızlı büyüyen markası oldu!

Tesla Model 3, eski çipini kullanmaya devam edecek

KARANTİNA GÜNLERİ, EVDE CANI SIKILANLAR, TUVALET KAĞIDI SEKTİRME- DigiToll #8 #EVDEKAL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz