tekno safari podcast

Teknoloji dünyasında olan bitenin ele alındığı Tekno Safari Podcast ‘in yeni bölümü yayınlandı. Timur Akkurt, Ekin Kollama ve Murat Türkbıkmaz’ın hazırladığı Tekno Safari Podcast ‘in bu bölümünde düz dünyacı Mike Hughes ve çok daha fazlası konuşuldu.

Teknoloji dünyasında olan bitenin ele alındığı Tekno Safari Podcast ‘in onuncu bölümü yayınlandı. Son çıkan teknolojiler, yeni ürünler, geliştirmeler ve güncellemeler ile dijital dünyada en çok konuşulan konuların ele alındığı programda bu haftaya damgasını vuran Mike Hughes konuşuldu.

Mike Hughes Tekno Safari Podcast’te konuşuldu

mike hughes

Evde yaptığı roket ile dünyanın düz olduğunu kanıtlamak için atlayan Mike Huges, yaptığı atlayış sonucu yaşamını yitirdi. Tekno Safari editörleri Timur Akkurt, Ekin Kollama ve Murat Türkbıkmaz ; Mike Hughes ‘ın atlayışını kendilerine has tarzlarıyla ele aldı.

Mike Hughes,  amatör şartlarda evinde ürettiği roket ile dünyanın düz olduğunu kanıtlamak istedi.  64 yaşındaki Mike Huhges, fırlatma girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması sebebiyle  hayatını kaybetti. Hughes, daha çok Dünya’nın düz olduğuna olan inancıyla biliniyor ve düz Dünya teorisyeni olarak tanınıyordu. Medyada pek çok kez “Gözüpek (Daredevil)” lakabıyla da anılan Hughes, kendi evinde ürettiği roketle dünyanın düz olduğunu kanıtlayabilmek için uzaya gitmeyi hedefliyordu. Arkadaşı Waldo Stakes’in de yardımıyla Hughes, buhar gücüyle çalışan roketini 1,525 metrelik irtifaya ulaştırmaya çalıştı ve girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. 

Programda ele alınan bir diğer önemli konu ise coronavirüs oldu. Coronavirüsün sağlığa etkilerinin yanı sıra günlük yaşama da çok ciddi etkileri oluyor. Teknoloji dünyası için çok önemli birçok etkinlik ya ertelendi ya da iptal edildi. Birçok markanın lansmanları iptal olduğu gibi yakın dönemde piyasaya girecek birçok ürün için tedarik tehdidi oluşmaya başladı.  Yanı sıra Çin’de üretim yapan birçok şirket üretimlerini askıya aldı ya da tesislerini kapattı. Tekno Safari editörleri, Coronavirüsün etkileri ve çok daha fazlasını ele aldı.

Tekno Safari Podcast’in onuncu bölümünü dinlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Podcast’i Spotify’dan dinlemek için tıklayın.

En güncel teknoloji haberleri için Tekno Safari Podcast ve YouTube yayınlarını  takip edebilirsiniz. Sosyal medyada Tekno Safari hesaplarını takip edebilirsiniz.

Haftalık teknoloji haber bülteni için tıklayınız.