Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Küresel bir kriz yaratan koronavirüs sebebiyle etkilenen sektörlerin başında şüphesiz ki oyun sektörü de yer alıyor. Oyunseverler tarafından uzun zamandır beklenen The Last of Us Part 2’nin de çıkışı söz konusu salgın sebebiyle en son süresiz olarak ertelenmişti. Ancak ortaya çıkan yeni bir habere göre, oyunun önemli sahnelerinin bir bölümü YouTube’da yayınlandı. Ancak The Last of Us Part 2 ‘nin sızıntı videosu yayınlandıktan kısa bir süre sonra kaldırıldı.

İlk olarak 2016 yılında duyurulan ve en son 29 Mayıs tarihinde çıkacağı belirtilen konsol oyunu COVID-19 salgını sebebiyle süresiz olarak ertelenmişti. Ancak ortaya çıkan yeni bilgilere göre, merakla beklenen The Last of Us Part 2’nin sızıntı videoları YouTube’da yayınlandı. Devam oyunu niteliğinde olan The Last of Us 2’nin yayınlanan videosunda, hikayeler, anlar, görüntüler ve yeni karakterlerin göründüğü belirtildi. Önce YouTube’da yayınlanan videonun daha sonra ise Reddit’te yayınladığı söylendi.

The Last of Us Part 2’nin sızıntı videosunun kısa süre içerisinde her iki platformdan da kaldırıldığı biliniyor. Ancak söz konusu sızıntı video ResetEra dahil bazı popüler oyun forumlarında hala izlenebiliyor. 4 yıldan fazla bir süredir oyunseverlerin merakla beklediği seri hakkında bolca fikir sahibi olma imkanı tanıyan videonun doğruluğunu ise oyunun geliştiricisi olan stüdyo Naughty Dog henüz doğrulamadı. Ancak videoda yer alan karakterler modellemeleri ve seslendirmeler göz önüne alınınca gerçeklik payının artmış olduğunu belirtmekte fayda var. Yayıncı firma Sony’nin de söz konusu sızıntı videoya dair herhangi bir açıklama yapmadığını da söylemek gerek. 

The Last of Us Part 2 sızıntı videosunda, hikayenin açığa çıktığı söyleniyor

The Last of Us Part 2, serinin 2013 yılında piyasaya çıkan oyununun devamının olması bekleniyor. Oyunda tüm dünyayı etkisi altına alan ve bulaştığı kişileri birkaç saat içerisinde insanlara saldıran yaratıklara dönüştüren bir salgın hastalık konu ediliyor. Söz konusu salgın hastalığın konu edildiği The Last of Us Part ‘de yirmi yıl sonrasını yani 2033 senesi konu alınıyordu. Piyasaya çıktığı ilk haftada 1,3 milyonun üzerinde, 14 ay içerisinde ise 8 milyondan fazla satan oyun, PlayStation 3’ün en çok satan oyunlarından birisi olmuştu. 

 The Last of Us Remastered adını taşıyan ve PlayStation 4 için düzenlenen bir sonraki sürüm ise 2014 yılının Temmuz ayında oyunseverlere sunulmuştu. 2016 yılında ise devam niteliği taşıyan The Last of Us Part 2 duyurulmuştu. HBO, geçen ay yaptığı yeni bir açıklamada oyunun dizi uyarlaması için Naughty Dog ve Sony ile anlaştığını açıklamıştı.

COVID-19 sebebiyle The Last of Us 2 süresiz ertelenmişti

2019 yılının Eylül ayında The Last of Us Part 2’nin çıkış tarihi olarak Şubat 2020 verilmişti. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle yapılan yeni bir açıklamayla oyunun çıkış tarihi daha sonra 29 Mayıs olarak açıklanmıştı. Daha sonra ise Sony ve Naughty Dog Nisan ayının başında yeni bir açıklama yaptı. The Last of Us Part 2’nin çıkış tarihinin koronavirüs salgını sebebiyle süresiz olarak ertelendiği belirtildi.

İlginizi Çekebilir:

Xbox Game Pass ‘e yeni oyunlar ekleniyor

PlayStation 5 Mayıs Ayında Tanıtılabilir!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz