En Çok İndirilen Uygulama Mayıs

Sensor Tower, kısa bir süre önce 2021 yılının Mayıs ayına ilişkin mobil uygulama pazarı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; popüler kısa video platformu TikTok, Mayıs ayında Google Play Store ve AppStore’da 80 milyon indirilme sayısına ulaşarak en çok indirilen mobil uygulama oldu. Listenin ilk 5 sırasında; TikTok’u sırasıyla Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger takip etti.  

Sensor Tower, kısa bir süre önce 2021 yılının Mayıs ayına ilişkin mobil uygulama pazarı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; popüler kısa video platformu TikTok, Mayıs ayında Google Play Store ve AppStore’da 80 milyon indirilme sayısına ulaşarak en çok indirilen mobil uygulama oldu. Listede TikTok’u, 57 milyon indirilme ile Facebook takip etti. Her iki uygulama mağazasının kullanıcıları; Facebook’un ardından Mayıs ayında sırasıyla en çok Instagram, WhatsApp, Messenger, ZOOM, Snapchat, CapCut, Telegram ve Josh’u indirdi.  

En Çok İndirilen Uygulama Mayıs

Diğer yandan; AppStore ve Google Play Store’da en çok indirilen uygulamalar, iki uygulama mağazası ayrı ayrı değerlendirildiğinde büyük oranda farklılık gösterdi. Google Play Store kullanıcıları; Mayıs ayında sırasıyla en çok TikTok, Facebook, Instagram, WhatsApp, Snapchat, Messenger, ZOOM, Josh, Telegram ve ToonApp uygulamalarını indirdi.  

İşte AppStore üzerinden en çok indirilen uygulamalar! 

AppStore En Çok İndirilen Uygulamalar

TikTok, benzer şekilde AppStore’daki indirilme sıralamasında da zirveye yerleşti. AppStore üzerinden en çok indirilen diğer uygulamalar ise sırasıyla YouTube, Instagram, CapCut, WhatsApp, Facebook, ZOOM, Messenger, Google Maps ve Gmail oldu.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok, 2020 Yılında 11 Ayın 9’unda En Çok İndirilen Mobil Uygulama Oldu 

Telegram, 2021 Yılının Ocak Ayında Dünya Genelinde En Çok İndirilen Mobil Uygulama Oldu 

Trendyol, Dünyanın En Çok İndirilen 10 Alışveriş Uygulaması Arasında

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz