whatsapp-goruntulu-konusmalarda-katilimci-sayisini--arttirdi

WhatsApp, görüntülü konuşma pazarından daha büyük bir pay alabilmek için yeni bir güncelleme yayınladı. Görüntülü konuşmalarda artık 8 kişiye kadar imkan sunuluyor.

Pandemi nedeniyle büyük çoğunluğumuzun evlerimizden çalıştığı bu zor günlerde görüntülü görüşme sağlayabilen uygulamaların kullanımı da oldukça arttı. Hem iş toplantıları için hem de sevdiklerimiz görüşmek için video görüşmeleri yapmamızı sağlayan pek çok uygulama bulunuyor. Zoom, Duo gibi uygumalar da bu süreçte oldukça popüler hale geldi. Ancak kuşkusuz herkes tarafından bilinen WhatsApp’ta bu pazardan daha büyük pay alabilmek için yeni güncellemesini yayınladı.

WhatsApp bugüne kadar 4 kişiye kadar olan görüntülü görüşmelere izin veriyordu. Güncelleme ile birlikte WhatsApp sekiz kişiye kadar görüntülü konuşma olanağı sağlıyor.. Diğer uygulamalar ile karşılaştırıldığında çok geride görünmüyor. Ek olarak Houseparty 8, Google Duo ise 12 kişiye kadar görüntülü görüşmeler yapılmasına olanak tanıyor.

Ancak WhatsApp’ın bu konudaki en büyük avantajı ise kullanıcı sayısı. İki milyarı aşkın kullanıcıya özelliğin kullanıma sunulması ile birlikte pek çok kullanıcının görüntülü görüşmelerini WhatsApp üzerinden yapmaya başlaması sürpriz olmayacaktır. Bugün yayınlanan 2.20.50 sürümüyle birlikte WhatsApp kullanıcıları, evlerinde kalmak zorunda oldukları bu günlerde sosyal hayatlarına bir nebze olsun devam edebilecekler.

WhatsApp’ın 2.20.50 Sürümü Başka Hangi Yenilikler Sunuyor ?

whatsapp-goruntulu-konusmalarda-katilimci-sayisini--arttirdi

Kullanıcıların, 8 katılımcıya kadar desteklenen grup video ve sesli aramalara başarılı bir şekilde katılabilmesi için WhatsApp’ın en son sürümünü kullanıyor olması gerekiyor. Öte yandan yayınlanan güncellemeyle birlikte gelen tek yenilik, yalnızca grup video ve sesli aramalarda artan katılımcı sayısı olmadı. iOS 13 kullanıcılarını ilgilendiren bazı değişiklikler de mevcut.

WhatsApp’ın 2.20.50 sürümüyle birlikte iOS kullanıcıları için görsel iyileştirmeler yapılmış durumda. WhatsApp’ın 2.20.50 sürümü için yayınladığı açıklama ise şu şekilde:

Görüntülü ve sesli grup aramaları artık 8 adede kadar katılımcıyı destekliyor. Tüm katılımcıların WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanıyor olmaları gerekiyor.

iOS 13 kullanıcıları için yenilenen mesaj eylem menüsü de dahil olmak üzere görsel iyileştirmeler.

Sosyal medya devi, kısa bir süre önce görüntülü grup konuşmalarının başlatılmasını kolaylaştırabilmek için 4 veya daha az katılımcısı olan gruplara yeni bir video görüşmesi butonu eklemişti. Bununla birlikte sesli ve görüntülü konuşmalara, görüşmenin uçtan uca şifrelendiğini belirten bir üst başlık da dahil edilmişti.  

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi çekebilir:

WhatsApp, internet kısıtlaması kararı aldı 

WhatsApp bilgi teyidi özelliği üzerinde çalışıyor

WhatsApp karanlık mod için özel duvar kağıtları yayınladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz