Salı, Aralık 1, 2020
Ana Sayfa Dijital WhatsApp, Görüntülü Konuşmalarda Katılımcı Sayısını Arttırdı

WhatsApp, Görüntülü Konuşmalarda Katılımcı Sayısını Arttırdı

WhatsApp, görüntülü konuşma pazarından daha büyük bir pay alabilmek için yeni bir güncelleme yayınladı. Görüntülü konuşmalarda artık 8 kişiye kadar imkan sunuluyor.

Pandemi nedeniyle büyük çoğunluğumuzun evlerimizden çalıştığı bu zor günlerde görüntülü görüşme sağlayabilen uygulamaların kullanımı da oldukça arttı. Hem iş toplantıları için hem de sevdiklerimiz görüşmek için video görüşmeleri yapmamızı sağlayan pek çok uygulama bulunuyor. Zoom, Duo gibi uygumalar da bu süreçte oldukça popüler hale geldi. Ancak kuşkusuz herkes tarafından bilinen WhatsApp’ta bu pazardan daha büyük pay alabilmek için yeni güncellemesini yayınladı.

WhatsApp bugüne kadar 4 kişiye kadar olan görüntülü görüşmelere izin veriyordu. Güncelleme ile birlikte WhatsApp sekiz kişiye kadar görüntülü konuşma olanağı sağlıyor.. Diğer uygulamalar ile karşılaştırıldığında çok geride görünmüyor. Ek olarak Houseparty 8, Google Duo ise 12 kişiye kadar görüntülü görüşmeler yapılmasına olanak tanıyor.

Ancak WhatsApp’ın bu konudaki en büyük avantajı ise kullanıcı sayısı. İki milyarı aşkın kullanıcıya özelliğin kullanıma sunulması ile birlikte pek çok kullanıcının görüntülü görüşmelerini WhatsApp üzerinden yapmaya başlaması sürpriz olmayacaktır. Bugün yayınlanan 2.20.50 sürümüyle birlikte WhatsApp kullanıcıları, evlerinde kalmak zorunda oldukları bu günlerde sosyal hayatlarına bir nebze olsun devam edebilecekler.

WhatsApp’ın 2.20.50 Sürümü Başka Hangi Yenilikler Sunuyor ?

whatsapp-goruntulu-konusmalarda-katilimci-sayisini--arttirdi

Kullanıcıların, 8 katılımcıya kadar desteklenen grup video ve sesli aramalara başarılı bir şekilde katılabilmesi için WhatsApp’ın en son sürümünü kullanıyor olması gerekiyor. Öte yandan yayınlanan güncellemeyle birlikte gelen tek yenilik, yalnızca grup video ve sesli aramalarda artan katılımcı sayısı olmadı. iOS 13 kullanıcılarını ilgilendiren bazı değişiklikler de mevcut.

WhatsApp’ın 2.20.50 sürümüyle birlikte iOS kullanıcıları için görsel iyileştirmeler yapılmış durumda. WhatsApp’ın 2.20.50 sürümü için yayınladığı açıklama ise şu şekilde:

Görüntülü ve sesli grup aramaları artık 8 adede kadar katılımcıyı destekliyor. Tüm katılımcıların WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanıyor olmaları gerekiyor.

iOS 13 kullanıcıları için yenilenen mesaj eylem menüsü de dahil olmak üzere görsel iyileştirmeler.

Sosyal medya devi, kısa bir süre önce görüntülü grup konuşmalarının başlatılmasını kolaylaştırabilmek için 4 veya daha az katılımcısı olan gruplara yeni bir video görüşmesi butonu eklemişti. Bununla birlikte sesli ve görüntülü konuşmalara, görüşmenin uçtan uca şifrelendiğini belirten bir üst başlık da dahil edilmişti.  

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi çekebilir:

WhatsApp, internet kısıtlaması kararı aldı 

WhatsApp bilgi teyidi özelliği üzerinde çalışıyor

WhatsApp karanlık mod için özel duvar kağıtları yayınladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huami Yeni Akıllı Saatlerini Resmi OlarakTanıttı

Huami, bünyesine iki yeni akıllı saat ekledi. Amazfit GTS 2 mini ve Amazfit POP ‘un GPS destekli versiyonu olan Amazfit POP Pro’yu tanıttı. Cihazlar...

Hepsiburada Kargo Teslimat Dolabı ile Sosyal Teması Azaltıyor

E-ticaret platformu Hepsiburada, yeni bir hizmetini kullanıcı hizmetine açtı. Şirket, hizmetlerine eklediği kargo teslimat dolabı ile kullanıcılarına sosyal temas gerektirmeden seçtiği lokasyondan kargosunu teslim...

2026 Yılında 5G Kullanıcı Sayısı 3,5 Milyar Olacak

Ericsson Mobilite Raporu’nda yer alan bilgilere göre, 2026 yılının sonunda 5G kullanıcı sayısı 3,5 milyar olacak. Söz konusu tarihlerde veri trafiğinin yüzde 50’sinden fazlasını...

Amazon Black Friday Verilerini Açıkladı: Bilgisayara Yoğun İlgi

Türkiye'de farklı isimlerle anılan black friday indirimleri oldukça yoğun ilgi gördü. E-ticarete olan ilgi bu yıl da arttı ve yeni rekorlar geldi. İyzico geçen...

2020 Yılının En İyi Android Uygulamaları Açıklandı

Küresel anlamda dünyanın zorlu süreçlerden geçtiği 2020 yılının sonlarına yaklaştığımız bugünlerde, dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android ’in en iyi uygulamaları açıklandı.  Android’in...