playstation 5 ne zaman tanıtılacak

Sony geçen ay YouTube üzerinden PlayStation 5 ile ilgili online bir tanıtım gerçekleştirmişti. Şirket düzenlediği etkinlikte PlayStation 5 ile ilgili teknik detayları paylaşmış ve konsolseverlerin heyecanı daha da yükselmişti. Normalde sonbaharda tanıtılması beklenen PlayStation 5 için yeni bir haber ortaya çıktı. Sony, uzun süredir beklenen PlayStation 5’i Mayıs ayında tanıtabilir.

Kısa süre önce hem yeni kontrol cihazını hem de teknik özelliklerini gördüğümüz Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 için konsolseverler heyecanla bekliyor. Ortaya çıkan yeni bir iddia ise, PS5’i bekleyenler için oldukça sevindirici. 

Sony’nin uzun süredir beklenilen yeni oyun konsolu PlayStation 5’in yapılan açıklamalara göre sonbaharda tanıtılması bekleniyordu. Ancak söylenilene göre, şirket PlayStation 5’i çok daha kısa süre sonra tanıtacak. 

PlayStation 5’in açıklanan birbirinden etkileyici özelliklerle sunulacağı ve bu bağlamda yeni bir oyun çağı başlatacağı biliniyor. Şirketin geçen ay YouTube üzerinden gerçekleştirdiği sunumda, PlayStation 5’in özellikleri detaylı bir şekilde açıklanmıştı. Açıklanan detaylarla hayranları sabırsızlıkla yeni oyun konsolunu beklemeye başladılar. Aradan geçen 7 senenin sonunda yeni bir oyun çağı başlatacağı beklenen oyun konsolunun AMD’nin RDNA 2-tabanlı işlemcileri, Ray Tracing, 16 GB GDDR6 RAM, SSD ile geleceği dikkatleri oldukça üzerine çekmişti. Bunun dışında Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5’in geriye dönük oyunları da destekleyeceği haberi de hayranlarını oldukça sevindirmişti. 

Bunun yanı sıra Sony kısa süre önce PlayStation 5’in yeni oyun kolu DualSense’in özelliklerini ve tasarımını da paylaşmıştı. Tüm bunların dışında, teknik özellikleri ve yeni oyun kolu açıklanan PS5’in ise kasa tasarımı henüz ortaya çıkmış değil. 

PS5 Mayıs ayında tanıtılabilir

PlayStation 5’in de tıpkı PlayStation 4 gibi sonbahar ayında tanıtılacağı düşünülüyordu. Teknoloji dünyasının da beklentisi Ekim veya Kasım ayında yeni nesil oyun konsolunun tanıtılacağı yönündeydi. Şirketin de yaptığı açıklamalarda tam olarak bu yöndeydi. Ancak söylentilere göre Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i Mayıs ayında tanıatacak.

VGC’nin Sony’e yakın bir kaynağa dayanarak yaptığı haberde ise şirketin PlayStation 5’i Mayıs 2020’de tanıtacağı söyleniyor. Söz konusu haberde ayrıca, Microsoft’un da yeni nesil Xbox Seris X’i Mayıs ayı içerisinde tanıtmayı planladığı bilgisi yer alıyor. VGC’nin haberi doğruysa yeni nesil oyun konsollarını Mayıs ayı içerisinde görmüş olacağız.

PlayStation 5, ne kadar olacak?

Geçen hafta Bloomberg’ün yayınladığı bir habere göre, Sony’nin PlayStation 5’i yılda beş ila altı milyon adet üreteceği bilgisi öne sürülmüştü. Söz konusu haberde ayrıca PlayStation 5 için 499 dolar ila 549 dolar arasında bir fiyat etiketi olacağı da ifade edilmişti. Ancak elbette ki bu iddiaların doğru olup olmadığı Sony’den yapılan resmi bir açıklama ile netleşebilir. 

İlginizi Çekebilir:

PlayStation 5 kontrolcüsü, DualSense ‘in özellikleri ve tasarımı paylaşıldı 

Xbox Series X ‘in teknik özellikleri belli oldu 

RÖPORTAJ ADAM, DÜNYA’YA BENZEYEN GEZEGEN, SAÇ KESİMİ, INSTAGRAM MÜZİK – DigiToll #11

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz