The Last of Us: Part II ertelendi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Oyuncuların uzun bir süredir bekledikleri konsol oyunu The Last of Us: Part II, Coronavirüs dolayısıyla ertelendi. Son ertelenme kararı ile birlikte 29 Mayıs tarihinde çıkışını beklediğimiz oyun, Covid-19’un yarattığı olumsuz şartlar dolasıyla süresiz olarak ertelendi. Ertelenmesinin ardından oyun içi yeni görseller paylaşıldı. 

Covid-19 birçok sektörü vurmuş durumda. Fiziksel ürün satan tüm şirketler üretim, dağıtım, depolama noktasında zorluklar yaşıyor. Ayrıca oluşan olumsuz ekonomi çerçevesi içerisinde, yeni çıkartılan ürünlerin beklediği talebi görememe ihtimali var. Tüm piyasalar için geçerli olan bu olaylar, oyun sektörünü de etkiliyor. İlk olarak Oyun Geliştiricileri Konferansı, E3 gibi oyun dünyası için önemli etkinlikler iptal edilmişti. Şimdi ise oyun erteleme haberlerini duymaya başladık 

Yıllardır oyuncular tarafından merakla ve heyecanla beklenen The Last of Us: Part II maalesef ertelendi. İlk duyurulduğunda, çıkış tarihi olarak geçtiğimiz Şubat ayının 22’si verilmişti. Daha sonra geliştirme sürecinin uzaması ile oyunun 29 Mayısa ertelendiğini duymuştuk. Şimdi ise yapılan açıklama ile birlikte The Last of Us: Part II süresiz ertelendi.

Yapımcı stüdyo, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte, oyunun ertelendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, oyunun neredeyse tamamlandığı belirtildi. Son, oyun içi hataları düzeltmekle uğraşan teknik ekip, oyunun ertelenmesinden dolayı hissettikleri üzüntüyü belli etti. Ama ellerinde olmayan lojistik sorunlar sebebiyle oyunun süresiz olarak ertelendiği söylendi.  

Dijitalleşen dünyada bu lojistik olayların bu kadar önemsenmesinin temel sebebi, PlayStation kullanıcı profili. Çünkü, konsol oyuncu topluluğu, dijital olarak fazlasıyla oyun alsa bile, satışlarda hala fiziksel kopyaların payı oldukça büyük. Tüm oyunculara, oyununu sorunsuz bir şekilde ulaşmak isteyen Naughty Dog, maalesef The Last of Us: Part II ’yi süresiz olarak ertelemiş durumda. 

The Last of Us: Part II oyun içi görüntüler yayınlandı

The Last of Us: Part II oyun içi görüntüler

Naughty Dog tarafından geliştirilen, PlayStation özel oyunu olan The Last of Us: Part II, ilk oyunundan yıllar sonrayı anlatacaktı. Karakterlerimizden Ellie artık büyümüş, diğer baş karakterimiz olan Joel artık yaşlanmıştır. Oyun, fragmanlarından anlaşıldığı üzere çok büyük ve saldırgan bir insan grubuna karşı, kahramanlarımızın mücadelesini konu alacaktı. Muhteşem atmosferi, aksiyon yapısı ve gergin dünyası sayesinde The Last of Us: Part II, ilk oyunu gibi kendisinden oldukça bahsettirecek bir oyuna benziyor.

The Last of Us: Part II oyun içi görüntüler

Oyuncular tarafından merakla beklenen bu oyun için, çıkan erteleme kararı sonrasında, yeni oyun içi görüntüler paylaşıldı. Paylaşılan görüntüler ile birlikte oyuncuların yıkılmış moralleri biraz toparlandı, çünkü gerçekten çok güzel görünen bir oyun, oyuncuları bekliyor. 

 

 

 

 

 

Samsung Galaxy Buds Plus İnceleme – Ses Kalitesi Nasıl?

Hubble Uzay Teleskobu doğduğunuz günün fotoğrafını paylaşıyor

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz