TikTok Streamlabs Entegrasyonu
Okuma Süresi
1 dakika

Popüler kısa video uygulaması TikTok, platforma ‘Streamlabs’ entegrasyonu getirdiğini duyurdu. Streamlabs; halihazırda Facebook, Twitch ve YouTube gibi birçok platformla entegre bir biçimde çalışıyordu. Yapılan yeni iş birliğinin de TikTok’a, bir dizi yeni canlı yayın özelliği getireceği ve kullanıcıların canlı yayın üzerinden gelir elde edebilmesini mümkün kılacağı kaydedildi. 

Popüler kısa video uygulaması TikTok, kısa bir süre önce platforma Streamlabs’ entegrasyonu getirdiğini duyurdu. ‘Streamlabs OBS’; halihazırda Facebook, Twitch ve YouTube gibi birçok platformla entegre bir biçimde çalışıyordu. Söz konusu platformlarda canlı yayın yapan kullanıcılar, bu sayede yayınlarını çok daha kolay bir biçimde yönetebiliyordu. Özellikle canlı yayınlara ilişkin teknik bilgisi olmayan kullanıcıların, ‘Streamlabs’ sayesinde çok daha kaliteli canlı yayınlar yapabilmesi mümkün hale geliyordu. Yapılan yeni iş birliğinin ise TikTok’a da bir dizi yeni canlı yayın özelliği getireceği ve kullanıcıların canlı yayın üzerinden gelir elde edebilmesini mümkün kılacağı kaydedildi.  

Bununla birlikte; TikTok kullanıcıları, halihazırda platformda canlı yayın açabiliyordu. Fakat ‘Streamlabs OBS’ entegrasyonu, bu canlı yayınların yönetimi için TikTok’a bir grup yeni araç getirdi. Aktarılan detaylara göre; ‘Streamlabs’ iş birliği ile beraber TikTok canlı yayınlarına bağış yapma özelliği, istatistik görüntüleme imkanı ve ekran uyarıları eklenecek. Ayrıca yeni entegrasyon ile birlikte kullanıcılar, canlı yayınlarda özel ürünlerini satabilecek.  

‘Streamlabs’ ile TikTok üzerinden canlı yayın yapmak isteyenlerin, 1000 takipçiyi geçmiş olması gerekecek

Streamlabs TikTok Canlı Yayın

‘Streamlabs ile TikTok üzerinden canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıların, 18 yaşının üzerinde olması ve 1000 takipçiyi geçmiş olması gerekecek. Bu gereksinimleri karşılayan tüm kullanıcılar, Streamlabs üzerinden TikTok hesaplarına giriş yaparak iki aşamalı yayın kurulumunu tamamlayabilecek ve TikTok’da yeni bir canlı yayın başlatabilecek. ‘Streamlabs OBS’ canlı yayın yazılımı, ‘Streamlabs’ mobil uygulamasına erişim, bağış özelliği, analitikler, ekran uyarıları, özel ürün mağazası ve ‘Streamlabswidget’ları; TikTok kullanıcılarının yeni entegrasyon ile birlikte erişebileceği ‘Streamlabs’ araçları olacak.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok’ta Paylaşılan Her Kampanya Videosu, Türk Kızılayı ‘na 2 Dolar Bağış Olarak Dönecek

TikTok ‘Gerçekleri Bil’ Özelliği ile Platformda Yanlış Bilgiyi Engelleyecek

TikTok Siber Zorbalık için Platforma Yeni Özellikler Ekliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz