Okuma Süresi
1 dakika

İlk arabasını önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeyi hedefleyen Togg’un Katar’daki devasa büyüklükteki reklamı gündem oldu. Reklama gelen tepkiler hem olumlu hem olumsuz görüşlerden oluşuyor.

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobilini önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeye hazırlanan Togg, Dünya Kupası’nın düzenlendiği Katar’daki devasa reklamla gündemde yer aldı. Katar’ın Lusail kentindeki Al Jaber Twin Tower, Togg logosuna büründü.

Devasa büyüklükteki yapının dış cephesine yansıtılan Togg logosu, sosyal medyada olay yarattı. Togg’un yeni aracının yurt dışında da satılacak olmasından dolayı Katar’da reklam verilmesi olağan karşılansa da reklam, yapısı itibarıyla kimileri tarafından olumlu kimileri tarafındansa olumsuz olarak karşılandı.

Togg’un Katar’daki Reklamına Gelen Bazı Tepkiler

”Gerçek bir vatan evladı, bu görüntüden ancak onur duyar. Bu vatanın evladı olmayanlarda…”

”Varsın birileri kendi kendilerine gelin güvey olmaya, kendi kısır dünyalarında davul zurna çalmaya, sanal mecralarda siyasetçilik yapmaya devam etsin.”

”Evlilik teklifleri bile o kuleden yapılıyor. Hakikaten güzel görünmüş, iyi reklam. Biraz pahalı olabilir ama değer.”

”Boşa masraf, milet görüp etkilenip araba almak istese ortada ürün yok.”

”Ha evet, oraya reklam verildi diye daha piyasada olmayan, henüz kendini kanıtlamamış, fiyatı bile belli olmayan, dahası seri üretimde nasıl bir satış grafiği çizeceği belli olmayan bir araç için Katar’da kaç milyon verilerek hazırlanan reklam? Mesela SMA’lı çocuklara verilse idi?”

”Başarının yolu: Önce güzel işler yapacaksın, tatmin edeceksin, takdir alacaksın, iftar edeceksin, sonra reklamını talebe göre yapacaksın. Biz hep tersinden başlıyoruz. Bu yüzden ne hesap kitap tutmuyor ne de proje. Biraz ayağınız yere bassın.”

”Halkın alamayacağı Togg’un reklamı ancak Dünya Kupası’nda reklam olabilirdi. Tabii o parayı ancak Katarlılar verebilir. Halk düşmüş doğalgaz faturasının derdine…”

Olumsuz Tepkiler, Reklamın Şu An Gereksiz Olduğunu Düşünüyor

Katar’daki devasa reklama gelen olumsuz yorumlar göz önüne alındığında bazı vatandaşlar, şu an net olarak ortada olmayan otomobilin reklamının bu kadar büyük şekilde yapılmasını stratejik bulmuyor. Vatandaşları ikiye bölen reklam hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce sadece takdir mi edilmeli yoksa eleştirilmeli mi?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz