tp-link archer c54 üç farklı moda sahip
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

TP-Link Archer C54 model yönlendiriciyi (router) satışa sundu. Archer C54 aynı zamanda Wi-Fi menzil genişletici ve erişim noktası özelliklerine de sahip.

Evlerde WiFi’a bağlı cihaz sayısı arttıkça eve interneti getirmeyi sağlayan modemler tek başına evdeki WiFi sorunları için çözüm olamıyor. Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre farklı ağ ürünleri kullanarak bu sorunları aşmaya çalışıyorlar. Evlerde modemden sonra en çok kullanılan ağ ürünleri ise yönlendiriciler (router) ve WiFi menzil genişleticiler (range extender). TP-Link, tek kutuda üç işleve sahip yeni yönlendiricisini satışa sundu. Archer C54 model yönlendirici, aynı zamanda erişim noktası ve menzil genişletici modlarıyla evlerdeki en temel Wi-Fi sorunlarını tek bir cihazla çözmeyi hedefliyor.

AC bandı yani Wi-Fi 5 teknolojili ve çift bant desteğine sahip olan Archer C54, fazla sayıda cihazın ağa bağlandığı evlerde bu yükü kaldırabilecek, yüksek ağ performansı vadeden bir ürün. Her iki bantta toplam 1200 Mbps kablosuz hızlara ulaşabilen yönlendirici, MU-MIMO teknolojisi sayesinde çok sayıda cihaz ağa bağlandığında da düşük gecikme süreleri sunuyor.

Cihazın üzerinde yer alan 4 güçlü yerleşik anten ve Hüzmeleme (Beamforming) teknolojisi sayesinde daha geniş bir alana ve Wi-Fi’a bağlı cihazlara doğru sinyalleri ulaştırabiliyor. Böylece kapsama alanı da genişlemiş oluyor.

Kompakt ve işlevsel

tp-link archer c54

Archer C54, yönlendirici işlevinin yanı sıra erişim noktası (access point) ve menzil genişletici (range extender) işlevlerine de sahip. Üçü bir arada özelliği sayesinde evlerdeki internete ilişkin gereksinimleri tek başında çözebiliyor. Cihazın yönlendirici modu, evde kablosuz bir ağ oluşturmayı ve interneti farklı cihazlara paylaştırmayı sağlıyor. İkinci mod olan erişim noktası modu, mevcut kablolu ağı kablosuz hale getirirken; menzil genişletici modu ise Wi-Fi ağının kapsama alanını artırıyor.

Kompakt bir tasarıma sahip olan TP-Link Archer C54, az yer kaplıyor ama çok iş görüyor. Ebeveyn denetimleri, misafir ağı, QoS gibi gelişmiş özellikleri sayesinde kullanıcılara ağı kolayca yönetme ve güvenli bir ağ oluşturma olanağı sunuyor. IPTV ve IPv6 desteği olan ürün, TP-Link’in Tether uygulaması sayesinde de telefonunuz üzerinden her yerden kolayca yönetilebiliyor.

Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 32 dolar olarak açıklandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

İlginizi Çekebilir:

ZTE Nubia Z40 Pro, Manyetik Kablosuz Şarjlı İlk Android Olacak

Binance, Forbes’a 200 milyon dolar yatırım yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz