Binance yatırımla Forbes’un en büyük iki ortağından biri oldu

Blok zinciri ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, ABD’li ekonomi dergisi Forbes’a yatırım yaptığını açıkladı. 105 yıldır yayın hayatını sürdüren dergiye  200 milyon dolar yatırım geldi.

Binance, yapılan yatırımla birlikte Forbes’un en büyük iki ortağından biri olurken, sürecin tamamlanmasının ardından Binance İleitişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Patrick Hillmann ve Girişim Sermayesi Bölümü-Binance Labs’in Başkanı Bill Chin Forbes yönetim kuruluna girecek. Bu hamlenin ardından ise Binance, New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan “FRBS” koduyla listelenmeye başlanacak.

http://

 

Forbes’u yatırım fikri platformu haline getireceğiz

Yatırıma ilişkin görüşlerini paylaşan Binance Kurucu ve CEO’su Changpeng Zhao, “Web3 ve blockchain teknolojilerinin gelişmesi ve kripto piyasasının zenginleşmesiyle, medyanın yaygın tüketici anlayışı oluşturmada önemli bir unsur olduğunu biliyoruz. Bu yatırım, Forbes’un bir ‘yatırım fikri platformu” haline gelmesine yardımcı olacak” dedi. Kriptonun artık sadece niş bir dikey endüstri olmadığını, diğer birçok endüstriye güç ve fon sağlayan temel katman olduğunu belirten Zhao, “Hem yeniye hem de eskiye yatırım yapın ve bunları kriptoyla birleştirin. Binance, Forbes’ta 200 milyon dolarlık hisse aldı” ifadelerini kullandı. Zhao ayrıca derginin editoryal bağımsızlığına yönelik bir tasarrufları olmayacağını sözlerine ekledi.

Forbes dergisi günümüzde 76 ülkede 45 farklı yerel edisyonla basılıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz